reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro Kirin 985

Huawei Mate 30 Pro’da yer alacak; işte Kirin 985 hakkındaki yeni bilgiler

Merak uyandıran amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro modeline gücünü verecek Kirin 985 işlemci için yeni bir detay ortaya çıktı.

Advertisement

Huawei’nin güncel en güçlü işlemcisi Kirin 980, şu an pazarın en güçlü işlemcisi konumunda yer almıyor. Yeni modeli P30 Pro’ya bu işlemciyle güç veren firma, Mate 30 Pro modeline ise Kirin 985 işlemciyi hazırlıyor. İşte bu işlemci yeni bilgilere göre 2019’un ikinci yarasında TSMC tarafından seri üretime sokuluyor. Mate 30 Pro yanında Mate 30’a da gücünü vermesi beklenen işlemci, N7+ adı verilen 7 nm+ EUV (Extreme Ultraviolet Light) üretim teknolojisini kullanıyor. Performans konusunda Snapdragon 855‘i yakalayacağı hatta geçeceği tahmin edilen Kirin 985, bu açıdan büyük önem arz ediyor ve Mate 30 Pro için heyecanladırıyor. 2019’un ikinci yarısında Apple’ın yeni nesil iPhone’larına gücünü verecek A13 Bionic işlemcinin de seri üretime gireceği belirtiliyor. TSMC’nin bu işlemciyi N7 Pro teknolojisiyle üreteceği belirtiliyor. Bunun N7+’dan daha iyi olduğu söyleniyor. Bu da A13 Bionic‘in yine pazarın en güçlü mobil işlemcisi (Akıllı telefon tarafı için) olacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, işlemci konusunda bağımsız olan nadir firmalardan

Firmanın Snapdragon 855 yerine kendi işlemcisini kullanması, optimizasyonlar ve maliyet açısından ciddi avantajlar getiriyor. Bu konuda en iyi isim Apple olarak görünürken, Huawei de alandaki gücünü artırmaya devam ediyor. Firma işlemci üretimine ek olarak kendi modem birimlerini de geliştiriyor. Hatta Huawei’nin 5G modemini Apple’a vermeyi düşündüğü belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold