reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 RS Porsche Edition

Huawei Mate 40 RS Porsche Edition ve ateş ölçme özelliği

Mate 40 ailesinin en çok dikkat çeken modeli Huawei Mate 40 RS Porsche Edition, global sunumda gizli kalan ateş ölçme özelliğine sahip.

Biliyorsunuz Huawei Mate 40, Mate 40 Pro ve  Mate 40 Pro Plus modeline ek olarak firmadan bir de sızıntıları yapılan Huawei Mate 40 RS Porsche Edition modeli de geldi. Direkt olarak Mate 40 Pro Plus üzerine kurulan telefon, yukarıda görebileceğiniz gibi heybetli görünen daha farklı bir arka bölüme sahip. Bu model ayrıca diğerlerinden farklı olarak 8K video çekebiliyor ve arkasında bir sıcaklık sensörü taşıyor. İşte bu sensör ile telefon ciddi anlamda kişilerin ateşini / vücut sıcaklığını ölçebiliyor. Hatta Huawei’nin bunu Mate 40 ailesinin Çin lansmanında misafirlerin ateşini ölçmek için kullandığı da görülüyor. Ateş ölçümünü bilekten yapan ve bunun için fiziksel temasa ihtiyaç duyan telefon, oldukça doğru sonuçlar verebiliyor açıklaması yapılıyor. 12 GB RAM + 512 GB depolama için tam 2.300 euro fiyat etiketi bulunan telefon, aktarıldığı kadarıyla bu ölçümü arkasındaki kızılötesi temelli modül ile yapıyor ve 20 derece ila 100 derece arasında sonuç verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 RS Porsche Edition için temel olan Mate 40 Pro Plus şu detaylara sahip

Modelin özellikle kamerası dikkat çekiyor. Arkası iki renkte “seramik” olan Mate 40 Pro Plus‘ın arkasında 50 megapiksel F1.9 Ultravision OIS ana + 20 megapiksel F2.4 Ultravision + 12 megapiksel F2.4 3x telefoto OIS + 8 megapiksel F4.4 10x periskop telefoto (OIS) + 3D ToF kameraları bir araya geliyor. Telefon Huawei’nin açıklamasına göre tam 17x optik zoom getiriyor.

Serinin tanıtım videosu