POPÜLER

Huawei MateBook 14
Huawei MateBook 14

Huawei MateBook 14; hafif tasarım, gelişmiş performans

HUAWEI MateBook 14, sağlam ve hafif bir gövde içinde serinin şık tasarımına ve hayatı kolaylaştıran gelişmiş akıllı özelliklerine sahip.

14 inç HUAWEI MateBook, 4,9 mm ince çerçeveli FullView ekrana sahip. İnce çerçeveler, kompakt dizüstü bilgisayarın taşınabilirlikten ödün vermeden yüzde 90 gibi etkileyici bir ekran-gövde oranına ulaşmasını sağlıyor. Dizüstü bilgisayar, aynı zamanda, makale okumak, internette gezinmek ve kodlama gibi günlük üretkenlik ihtiyaçları için 16:9 ekran oranına sahip benzeri ürünlere göre daha fazla içerik görüntülemeyi sağlayan 3:2 ekran oranını kullanan piyasadaki nadir bilgisayarlardan biri konumunda yer alıyor. HUAWEI MateBook 14’ün 15,9mm boyutlarındaki rafine kumlama kaplamalı zarif ince metal gövdesi yalnızca 1,49 kg ağırlığında.

185 PPI ekranı ile 2160×1440 çözünürlüğü, RGB renk gamının yüzde 100’ünü, 1500:1’lik kontrast oranını ve 300 nit maksimum parlaklığı destekleyen HUAWEI MateBook 14, renge duyarlı iş yükleri ve multimedya eğlencesi için ideal bir kullanım sunuyor. Kullanıcılar ister yüksek çözünürlüklü görüntüler izlesin ister fotoğraflara baksın, sunulan keskin görüntüler, zengin ayrıntılar ve canlı renkler, sürükleyici ve sinematik bir deneyim sağlıyor.


HUAWEI MateBook 14, daha canlı ve ayrıntıları net bir şekilde gösteren 2K FullView ekranla birlikte fark yaratıyor. Bu ekran ayrıca mavi ışık emisyonlarını etkin bir şekilde filtreleyen ve dizüstü bilgisayarı uzun süre kullanmak zorunda olan kişilerin gözlerini koruyan TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikasına da sahip. MateBook 14 güvenlik konusunda da kullanıcılarına etkili bir deneyim sunuyor. Gizliği korumak adına klavyeye gömülü kamera sistemi kullanan MateBook 14‘ün parmak izi sensörü de güç düğmesinde entegre şekilde yer alıyor. Arka aydınlatmalı klavyesi ile düşük ışıkta yazı yazmayı kolaylaştıran dizüstü, 2W çift hoparlör sistemiyle sürükleyici bir ses deneyimi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çarpıcı yüksek performans

Ultra taşınabilir HUAWEI MateBook 14, AMD Ryzen 4000 H-Serisi işlemci ve entegre AMD Radeon grafik kartıyla yüksek işlem ve grafik gücü sunuyor. Dizüstü performans modu etkinleştirildiğinde işlemciyi 40W’a kadar yükselterek, toplu görüntü düzenleme ve kodlama gibi görevlerde kullanıcılara daha fazla talep için ekstra güç sağlıyor. MateBook 14, daha yoğun iş yüklerinde bile sorunsuz ve güvenilir performansı desteklemek için çift kanal modunda çalışan 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB yüksek performanslı PCIe SSD ile yapılandırılabiliyor. Çift HUAWEI Shark fan, kullanıcıların sessizce odaklanmasına ve çalışmasına olanak tanıyan gelişmiş soğutma performansı ve fan akustiği sunan daha yoğun “S” şeklinde yeni bir kanat tasarımına sahip.

Pil ömrü de iyi bir kullanıcı deneyimi için çok önemli. HUAWEI MateBook 14‘ün içinde, olağanüstü pil ömrü sunmak için Huawei’nin akıllı güç yönetimi çözümüyle birlikte çalışan 56 Wh‘lik pil bulunuyor. Dizüstü bilgisayar, tek bir şarjla 10 saate kadar sürekli 1080p video oynatmayı destekleyerek kullanıcıların hareket halindeyken bile sevdikleri videoları çevrimiçi olarak izlemelerine olanak tanıyor. Desteklenen HUAWEI telefonları için yıldırım hızında şarj sağlayabilen taşınabilir bir HUAWEI SuperCharge şarj cihazı ile geliyor. Ek olarak, USB bağlantı noktaları varsayılan olarak her zaman açık modda bulunuyor. Böylece kullanıcılar dizüstü bilgisayar kapalıyken bile diğer çevre birimlerini rahatlıkla şarj edebiliyorlar.

Huawei MateBook 14 ile her senaryoda üretkenlik

Verimlilik merkezi olarak tasarlanan HUAWEI MateBook 14, Windows ve Android cihazlar arasındaki uçurumu kapatan, HUAWEI tarafından geliştirilen bir çözüm olan HUAWEI Share’i destekliyor. HUAWEI Share Çoklu Ekran İş Birliği ile kullanıcılar, bu özelliği destekleyen HUAWEI akıllı telefonlarını PC üzerinden sorunsuz bir şekilde kontrol edebiliyor, dosyaları birbirleri arasında aktarabiliyor, klavye ve fare gibi çevre birimlerini paylaşabiliyor ve her iki yazılım ekosistemine aynı anda erişim sağlayabiliyorlar.

Bu özellikte yapılan iyileştirmeler, kullanıcıların akıllı telefona kaydedilen dosyaları doğrudan PC üzerinden tek bir ekranda aramalarına, açmalarına ve üzerinde çalışmalarına olanak tanıyor.

Buradan satın alabileceğiniz HUAWEI MateBook 14 modelinin tavsiye edilen satış fiyatı 6.999 TL‘den başlıyor.