reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nova 10 Pro

Huawei Nova 10 Pro için resmi basın görselleri de sızdırıldı

Huawei, telefon tarafındaki çözümleri süregelen ambargoya rağmen devam ettiriyor. Çok yakında Huawei Nova 10 Pro da geliyor.

Huawei Nova 10 Pro, orta üst seviyenin üstüne konumlandırılacak bir model olarak geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. 4 Temmuz tarihinde resmi olarak tanıtılacağı aktarılan telefon, bu sefer yukarıdaki resmi basın görselleriyle boy gösterdi. Üzerinden geçmek adına cihaz tasarımsal olarak büyük bir sürpriz taşımıyor. Özellikle arka kamera modülü ilgi çekici duran telefon, önünde çift kameraya ev sahipliği yapan geniş bir ekran deliği taşıyor ve kavisli kenarlarıyla çerçeveleri oldukça inceltiyor. Güvenli yüz tanıma sunma ihtimali bulunan telefon, teknik olarak baktığımız zaman 6,7 inç 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor. Toplam dört farklı renkte gelen Nova 10 Pro, arkasında tam olarak üçlü kamera taşıyor. Burada 50 megapiksellik ana kamera ultra geniş açı ve makro kameraları eşlik ediyor. İleride Türkiye’de de satılması olası olan akıllı telefon, Android değil firmanın kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruluyor.

Tam boyutunun 164.3 x 73.6 x 8.1 mm, ağırlığının ise 186 gram olduğu aktarılan Nova 10 Pro, gücünü spesifik olarak Snapdragon 778G 4G işlemciden alıyor. Huawei halen ambargo nedeniyle Qualcomm’un 5G işlemcilerini kullanamıyor. 778G 4G ile orta üst seviyeye konumlanan telefon, kaynaklara göre 4.500 mAh pili için tam 100W hızlı şarj getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Nova 10 Pro, Android desteği olmadığından küresel olarak aşırı dikkat çekmeyecek ancak Çin pazarında ciddi satış rakamlarına ulaşabilir. Çünkü model birçok kişi için fazlasıyla ilgi çekici görünüyor.

Huawei Nova 10 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca