reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 6G

Huawei tarafından gelecek açıklaması; daha buradayız

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, bugün dikkat çekici dedikodular ile gündeme gelmişti. Firma bu konuda açıklamada bulundu.

Bugün Huawei için P ve Mate serisini birer marka olarak satıyor haberi ses getirdi. Ancak firma bu konuda iki farklı açıklama yaptı ve bu süreci tamamen yalanlandı. Şirket açık şekilde mobil pazardan çıkmayacaklarını ve üst seviye akıllı telefonlar üretmeye devam edeceklerini açıkladı. Kısa süre önce zor durumlardan dolayı Honor markasını satmak zorunda kalan teknoloji devi, buna karşın büyük Çin pazarı sayesinde iddialı telefonlara imza atmaya devam edecek gibi görünüyor. Hatta firmadan yakında Mate X2 katlanabilir telefon ve P50 ailesi gelecek. Yıl sonuna doğruysa Mate 50 ailesi karşımıza çıkacak. Bu modellerin global olarak da satılması bekleniyor. Firma geleceği hem donanım hem de yazılımda içe dönerek göğüslüyor.

Huawei kısa süre önce ötü bir haber almıştı

Trump yönetimi, koltuklarını yeni ABD başkanı Biden’ın yönetimine bırakmadan önce Huawei için maalesef kötü bir adım daha atmıştı. Yönetim ortaya çıktığı kadarıyla işlemci devi Intel gibi bazı üreticilerin Huawei’ye teknoloji / ürün tedarik yapabilmesi için sağlanan lisansları iptal etti. Trump yönetimi aynı zamanda Huawei’ye tedarik yapabilmek için lisans başvurusu yapan onlarca şirketin de lisans alamayacağını, bunların reddedileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu durumun şimdilik Huawei tarafını tam olarak nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Ancak firma ABD’nin darbelerine çok iyi şekilde ayak uyduruyor ve kendi işletim sistemi başta olmak üzere içe dönük büyük bağımsızlık adımları içerisinde bulunuyor. Bu açıdan Huawei’nin ABD’nin hamleleri karşısında yıkılması şimdilik söz konusu değil. Bu hamleler Çin’de her açıdan dışa bağımsız inanılmaz büyük bir dev oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken Mate 40 ailesi