reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 2’nin ayak sesleri duyulmaya başladı

İlk akıllı saatiyle başarılı bir çıkış yakalayan Huawei’nin ikinci saatiyle ilgili ilk detaylar ortaya çıktı. Söylenenler doğruysa yeni cihaz, Android Wear saatler arasında bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

İddialara göre Huawei Watch hücresel veri özellikli modeliyle başlı başına bir telefon haline dönüşecek ve aramaları kabul edebilecek ya da aramalar gerçekleştirebilecek. Bu özellik hali hazırda yurtdışında piyasada olan Tizen’li Gear S2 3G versiyonunda bulunuyor. Android Wear tarafında ise LG Watch Urbane 2 LTE modelinde bu özellik yer alacaktı. Ancak LG’nin üretim konusunda sorunlar yaşaması Urbane 2 LTE’nin geleceğini belirsizleştirdi. Bu da Huawei Watch 2’nin bu şekilde çıkması halinde bir ilke imza atabileceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra saatin daha yüksek performans sunması ve kullanım süresi konusunda da gelişme göstermesi bekleniyor. Huawei Watch 2’nin 2016’nın ikinci yarısında raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor.

Bir diğer iddia ise Huawei Watch’un farklı bir versiyonuyla ilgili. Huawei’nin CES 2016 fuarında yeni bir Huawei Watch duyurması bekleniyor ve bu modelin kadınlara özel olarak tasarlanmış olacağı söyleniyor. Her iki iddianın da doğruluğuyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor.