reklamı kapat

POPÜLER

Huawei’den çocuklara özel akıllı saat

Huawei akıllı saat piyasasında uzun süredir bulunuyor. Android Wear’lı Huawei Watch akıllı saat piyasasının önde gelen oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Çinli devin yeni geliştirdiği akıllı saat ise direkt olarak çocukları hedef alıyor. 

Huawei Kids Smartwatch adlı akıllı saat dört ayrı tasarımla geliyor. Mickey Mouse, Minnie Mouse, Captain America ve Frozen karakterlerini barındıran saatlerin kayışları ve renkleri de karaktere göre farklılık gösteriyor. Böylece çocuklar en sevdiği karaktere sahip saati tercih edebiliyor.

Bulunduğu yerin öğrenilebilmesi ve ayrıca aktivitelerin takip edilmesi için GPS’e de sahip olan saatte 1,3 inç büyüklüğünde PMOLED ekran bulunuyor. SOS tuşu ile acil durumda belirlenen numara aranabiliyor ve ebeveynlerin çocuğa ulaşabilmesi sağlanıyor. Hem iOS hem de Android platformuyla uyumlu olan saatin 300 mAh’lik pilinin 1,5 gün idare edebildiği söylenirken saatin şarj olmak için 2 saate ihtiyaç duyduğu ifade ediliyor. Çin dışına çıkması beklenmeyen cihaz yaklaşık 80 euro’ya satın alınabiliyor.