reklamı kapat

POPÜLER

jennifer lawrence

iCloud hesapları hacklenen* Hollywood yıldızları şokta

Dün akşam bir internet kullanıcısının Hollywood yıldızlarına ait olduğu iddia edilen video ve fotoğrafları paylaşması üzerine internet ayağa kalktı. 4chan ve Reddit’in başını çektiği hackleme olayı internetin gündemini değiştirdi.

Birkaç gün önce bir 4chan kullanıcısı, ünlülerin iCloud hesaplarını hacklediğini, aralarında Jennifer Lawrence, Kate Upton, Avril Lavigne gibi isimlerin de bulunduğu birçok Hollywood yıldızının görüntülerini ele geçirdiğini belirtmişti. Kullanıcı, elindeki görüntüleri Bitcoin karşılığında paylaşacağını belirtmişti. Ve ünlülere ait olduğu iddia edilen görüntüler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Kimliği belli olmayan 4chan kullanıcısı, birçok sitenin fotoğrafları satın almak için kendisine ulaştığını belirtiyor. Özellikle ünlü magazin sitesi TMZ’nin kullanıcıya büyük paralar teklif ettiği gelen bilgiler arasında.

Ünlülerden konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil. Ancak Jennifer Lawrence’ın menajeri görüntüleri doğrulayarak bu “ahlaksız” olayı kınadı. Bakalım Hollywood yıldızları, kendilerine ait olduğu iddia edilen video ve fotoğrafları yeterince yayılmadan engelleyebilecekler mi?

* Hacklemenin (iCloud üzerinden gerçekleştiği iddia edilse de) yöntemi henüz belli değil

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iCloud hesapları hacklenen* Hollywood yıldızları şokta” için bir cevap

  1. Fatih Şahin dedi ki:

    Hakikaten her şey ortada.