reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23

İddia: “Samsung Galaxy S23 serisi dört kenardan kavisli olabilir”

Ortaya atılan bazı iddialara ve elde edilen bilgilere göre Samsung Galaxy S23 serisinde bir dört kenardan kavisli model olabilir.

Samsung, 9 Şubat tarihinde karşımıza Galaxy S22 serisi ile çıkacak. Firmadan 2023’ün şubat ayında ise Samsung Galaxy S23 serisi gelecek. En az üç farklı modelden oluşması beklenen bu seride, bir ya da birden fazla model dört kenardan kavisli ekran yapısını benimseyebilir. Bu bilgi şimdilik “iddia” aşamasında ancak süreç imkânsız değil. Çünkü sağlam kaynak Ice Universe’e göre Samsung Display’in şu an dört kenardan kavisli ekranları seri üretebilecek altyapısı bulunuyor.

Dört kenardan kavisli ekrana sahip bir akıllı telefonun, Samsung Galaxy S23 serisinden önce Samsung Display ile anlaşan başka bir üreticiden gelme ihtimali de bulunuyor. Kavisli kenarlar telefonları çerçevesiz olarak gösteriyor ve genelde sadece yan taraflar kavisli olarak tercih ediliyor. Yeni dönemde dört kenardan kavis çok güzel bir görüntü oluşturacaktır ancak bunu istemeyenler de çıkacaktır.

Kavisli kenarlar modern bir görüntü oluşturuyor ancak kenarlarda kalan içerikler nedeniyle tam ekran görüntüleme deneyimini bozuyor. Bu açıdan kavis konusunda aşırıya kaçılmaması gerekiyor, günümüzde çoğu kişi düz telefonları daha çok seviyor. Ayrıca kavisli kenarlara sahip telefonların düşmelere karşı dayanıklılık seviyesi de düşüyor. Teknoloji devi Apple da gücü olmasına rağmen kavisli bir iPhone çıkarmıyor.

Not: Ana görselde Xiaomi imzalı bir dört kenardan kavisli akıllı telefon konsepti yer alıyor. Bu telefonun yakında satışa sunulması beklenmiyor. Ancak yine de 2022’de bir sürpriz yapılabilir, bir sonraki Mix modeli böyle gelebilir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın