reklamı kapat

POPÜLER

İddialı elektrikli SUV Lucid Gravity görücüye çıkarıldı

İddialı elektrikli SUV modeli Lucid Gravity resmi olarak görücüye çıkarıldı. Pazara büyük bir seçenek daha dahil ediliyor.

Lucid Gravity, modern bir tasarımla karşımızda yer alıyor ve yedi koltuklu bir dev olarak özellikle ABD’deki geniş ailelere göz kırpıyor. Henüz tüm detayları verilmeyen Gravity, şirketi iddiasına göre boyut olarak benzerlerinden daha ufak bataryasıyla 708 km menzil getiriyor ve şirketin yeni geliştirdiği elektrik motorlarıyla 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede çıkabiliyor. Böyle büyük bir araç için bu hızlanma değeri oldukça iyi bulunuyor, model 900V şarj altyapısı ile uygun şartlarda sadece 15 dakikada tam 322 km menzil kazanabiliyor. Çok lüks bir yaşam alanına sahip olan Gravity’nin kokpit alanında en çok dikkat çeken, tam 34-inç boyutundaki kavisli OLED ekran oluyor. Aynı zamanda merkezi bir ekranı da olan araç, kilit kontroller için fiziksel butonlar taşıyor ve arkadaki yolculara da bir ekran sunuyor. 2024’ün ancak sonunda üretime alınacağı belirtilen Gravity, planlar elbette zaman içinde değişebilir ancak şu aşamada yaklaşık 80 bin dolara satılacak bilgisi geçiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle ABD merkezli olarak varlık gösteren ve yüksek fiyat etiketlerine sahip elektrikli sedan otomobil modelleri hazırlayan Lucid Motors, bundan önce RangeXchange adını verdiği altyapı ile araçlarının ihtiyaç halinde özel sunulacak kablolar ile başka araçlara elektrik aktarmasına imkan tanıyacak olmasıyla ses getirmişti. Bu sayede örneğin Lucid Air kullanılarak bir Tesla şarj edilebilecek, bu bazı acil durumlarda ciddi fayda sağlayabilecek.

Akla birbirlerini şarj eden akıllı telefonları getiren süreç öncesinde North American Charging Standard (NACS) standardını benimsediğini duyuran firma, pazarın niş isimlerden ancak sık sık bir şekilde ses getirmeyi biliyor.  Bu arada firma bir elektrikli pickup üzerinde de çalışıyor. Kısa süre önce tasarımı sızdırılan o araç da çıktığı zaman çok dikkat çekecek gibi görünüyor.

Lucid Gravity yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli