reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Amazon

Amazon, internet üstünden Hyundai satışı yapacak

Güney Kore merkezli dev Hyundai, dünyanın en büyük alışveriş firmalarından olan Amazon ile sürpriz bir ortaklık kurduklarını duyurdu.

2023 LA Auto Show etkinliği kapsamında resmi olarak duyurulduğu kadarıyla Amazon, 2024’ün ikinci yarısında internet üstünden Hyundai otomobillerin satışını yapacak. İlk olarak ABD’de atılacak bu adım Amazon tarafından daha sonra başka markalara da genişletilecek. Amazon merkezli açılacak özel bir otomobil satış bölümü, müşterilerin model, donanım, renk ve özellikler de dahil olmak üzere bir dizi tercih üzerinden bölgelerindeki araçları bulmasına ve ardından seçtikleri finansman seçeneğiyle çevrimiçi ödeme yapmalarına olanak tanıyacak. Amazon’a göre müşteriler bir aracı çevrimiçi olarak satın alabilecek ve daha sonra yerel bayiden teslim alabilecek veya kapısına getirtebilecek. Biliyorsunuz Türkiye’de de uzun zamandır birçok büyük alışveriş platformu internet üstünden otomobil satışı gerçekleştiriyor, bu sürece yönelik talep sürekli olarak artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai en son yeni elektrikli otomobil fabrikası ile gündeme gelmişti. Bu gelecek için önemli fabrika yatırımı hakkına şirketin yaptığı açıklama şöyle olmuştu: “Hyundai Motor Company, Kore otomotiv endüstrisinin kalbi olan Ulsan’daki mevcut kompleksine yeni bir elektrikli araç (EV) fabrikasının temel atma törenini gerçekleştirdi.

Elektrikli araçlara ayrılan bu yeni tesis, yarım asırdan fazla bir süre önce temelleri atılan Hyundai’nin marka mirasına da özel bir saygı duruşu olarak nitelendiriliyor. Yeni tesis aynı zamanda Hyundai’nin elektrifikasyon çağındaki mobilite üretiminin de merkezi olacak.

Otomotiv alanındaki bilgi birikimini ve teknolojik yeteneklerini aktif olarak geliştirecek olan Hyundai, insan odaklı hümanizmi de temel alarak elektrifikasyon çağında insanlığın yararına yenilikler yapmaya devam edecek.

1968 yılında bir montaj fabrikası olarak işe başlayan Ulsan Fabrikası, kısa bir süre içinde önemli üretim adetlerine ulaşarak büyüdü. Ulsan’daki elektrikli araç fabrikası da yenilikçi üretim tesisleriyle donatılacak ve ayrıca çalışanlar için en uygun çalışma ortamını ve doğayla bir arada yaşama alanı yaratacak.

Yıllık 200.000 adetlik üretim kapasitesine sahip olan fabrika, 548.000 m2’lik bir alana yayılacak. Yaklaşık 2 trilyon KRW (1,53 milyar dolar) yatırımla hizmete girecek olan fabrika, seri üretime 2026 yılının ilk çeyreğinde başlayacak. Yeni tesiste üretilecek ilk model, Hyundai’nin lüks markası Genesis’in elektrikli SUV’u olacak.”

Bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu