reklamı kapat

POPÜLER

İlgilenmediğiniz konulardaki tweet’leri engellemek ister misiniz?

Twitter, akış ekranında sadece istediğiniz konular hakkında tweet’ler görmeyi sağlayacak bir algoritma geliştirmeyi hedefliyor. Böylelikle içeriği filtrelemenizi sağlayacak mikro blog, ilginizi çekmeyen tweet’lerin oluşturacağı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak istiyor.

İngiltere merkezli online pazarlama servisi RocketMill’in yöneticisi Yousaf Sekander’in, Twitter CEO’su Dick Costolo’ya gönderdiği e-posta ile gündeme gelen konu, mikro blog’un çalışmalarını gün yüzüne çıkardı. Buna göre akış ekranında sadece istenilen konular hakkında tweet’ler yayınlanmasını öneren Sekander, Costolo’dan gelen cevapta bu özelliğin daha önce Twitter ekibi arasında tartışıldığını belirtiyor.

Her ne kadar Tweetdeck kullanıcılarının geçtiğimiz yıl itibariyle istedikleri etiketler ve konular hakkında özel akış ekranı hazırlayabilecekleri bilinse de, akıllardaki asıl fikir bunun çok daha ötesinde. Zira Sekander, geliştirilecek akıllı algoritma sistemi ile takip ettiğiniz kişilerin tweet’lerinin de filtrelenmesini planlıyor. Örneğin teknoloji hakkkında tweet giren bir kullanıcının başka konular hakkında yazdığı mesajlar filtrelenecek. Böylelikle o kişinin sadece teknolojiyle alakalı mesajlarını görebileceksiniz. Fikir anlamında kulağa oldukça hoş gelen yeni nesil algoritma için şimdilik çok erken olduğu, gerçekleştirilmesi için önemli bir zamana ihtiyaç duyulduğu ifade ediliyor.