reklamı kapat

POPÜLER

Uzaydan gelen mekanik saat: Space Pirate [Video]

Akıllı saatler günümüzde popüler olsa da mekanik saatlerin mükemmel işleyişine ve estetik görünüşüne erişmiş değiller. Space Pirate, fütüristik teması ve üst düzey işçiliği ile adeta uzaydan gelmiş gibi görünüyor.

1970’lerin çizgi roman kahramanı olan Captain Future’un uzay aracından ilham alınarak yapılan MB&F tarafından geliştirilen HM6, toplam 475 parçadan oluşuyor. Ortasında 60 saniyelik dönen parça, radyasyondan ve dış etkenlerde korunuyor ve bu sayede dönüş hızını hep aynı şekilde tutmayı başarıyor.

3 yıllık büyük bir çalışmanın ardından yapımı tamamlanan saatin oldukça karmaşık bir iç yapısı bulunuyor. İçinin bu karmaşık yapısını ise dışındaki titanyum kasa koruyor. Saatin alt kısmında saat ve dakikayı gösteren iki ayrı bölüm ve bu bölümlerin üzerinde yine koruyucu bir cam bulunuyor.

HM6'nın iç yapısı epey etkileyici görünüyor.Saatin üst kısmında ise yanlara doğru hareket eden iki adet otomatik rüzgar türbini mevcut. Bu otomatik rüzgar türbinlerinin aşırı hızlanmasını engellemek amacıyla hızın sürekli olarak kontrol altında tutulduğu da verilen bilgiler arasında. Ortadaki dönen parça ve rüzgar türbini aynı yerden güç alıyor ve birbirine bağlı olarak çalışıyor.

Şu zamana kadar yalnızca 50 adet üretilen saatin fiyatı ise 230 bin dolar. Saatin çalışma mekanizmasının gösterildiği tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEO