reklamı kapat

POPÜLER

36 bin dolarlık sıra dışı mekanik saat [Video]

Klasik tasarımlı saatlerden sıkıldıysanız ve biraz farklı bir şey arıyorsanız, İsviçreli tasarımcıların son harikası Octopod‘a göz atmalısınız.

Her ne kadar akıllı saatler, saat piyasasını iyiden iyiye domine etmeye başlasa da mekanik saat cephesinde hala ilgi çekici ürünler üretilmeye devam ediyor. Belki kolunuza takamazsınız ancak Octopod her görenin uzun uzun, hayranlıkla bakacağı bir aksesuar olarak evinizdeki tüm ilgiyi üzerine çekmeyi amaçlıyor.

Tamamen mekanik bir masaüstü saati olan Octopod, adından da anlaşılacağı üzere ahtapotlardan esinlenilerek tasarlanmış. 28 cm uzunluğuyla oldukça heybetli olan saatin sekiz hareketli bacağı bulunuyor. MB&F ve L’Epée 1839 iş birliğinde geliştirilen saatin bacaklarını bükerek istediğiniz gibi konumlandırabiliyorsunuz. Saati ise küre içinden gözlemlemek mümkün.


Tasarım harikası Octopod, mavi, siyah ve gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor. Benzersiz ve premium tasarımıyla şüphesiz evdeki en özel cihaz olmaya aday Octopod’un her bir renginden sadece 50 adet üretiliyor. Bu kadar özel bir tasarımın fiyatı da elbette en az kendisi kadar özel oluyor. Ahtapot ilhamlı bu mekanik saati satın almak için 36.200 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

VİDEO