reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı özellikleri mekanikle buluşturan hibrit saat [Video]

Saat almak istiyorsanız mekanik saat ve akıllı saat arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Her ikisini de satın almak bir çözüm ama her iki saatin özelliklerini bir arada kullanmak en azından şimdilik mümkün değil. Ancak Kairos tarafından üretilen hibrit saat, tercih yapma sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

MSW 115 isimli bu modelin ekranının yüzde 40 ile yüzde 60 arasında transparanlık sunacağı dile getiriliyor. Bu transparan ekranın arkasında ise gerçek bir mekanik saat yer alıyor. Bildirim geldiği zaman veya herhangi bir işlem yapmak istendiğinde OLED ekran aktif hale geliyor ve menüler arasında gezinmeye imkan sağlıyor. Akıllı telefonla bağlantı kurabilen saat, gelen aramaları da ekranında göstermeyi başarıyor. ARM Cortex M4 işlemciden güç alan saat, standart kullanımda bir haftaya kadar kullanım ömrü sunuyor. Tamamen su geçirmez yapıda olan MSW 115, safir camı sayesinde çizilmeye karşı da büyük ölçüde korunuyor. İçerisindeki işletim sistemiyle tüm mobil platformları destekleyen saat; iOS, Android ve Windows Phone ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

İnternet sitesi üzerinden 550 dolara ön sipariş verilebilen saatin piyasaya çıktığında 650 dolar fiyat etiketine sahip olacağı dile getiriliyor. Özel krom sürümünün 1.040 dolar ve altın sürümün ise 1.200 dolar olacağı da söylenenler arasında. Saatin 2015‘in sonlarında saatin raflardaki yerini alacağı ifade ediliyor.

VİDEO