reklamı kapat

POPÜLER

Humane AI Pin
Humane AI Pin

İlginç cihaz Ai Pin ile sunulanları gösteren yeni bir video geldi

Eski Apple yöneticilerinin kurduğu Humane firması, üzerinde çalıştıkları AI Pin için paylaşımlara devam ediyor.

Kaçıranlar için Humane firmasının arkasında Apple’ın kilit ürünlerinin tasarımı üzerinde 21 yıldan fazla çalışmış (İlk iPhone dahil) Imran Chaudhri ve Apple’da 8 yıldan fazla iOS ile macOS işletim sistemleri üzerinde görev yapmış Bethany Bongiorno yer alıyor. Teknolojinin içerisinde bir ömür geçirmiş olan bu tecrübeli isimler, kurdukları yeni firmaları ile farklı bir teknoloji yaratmak istedi. Kendilerine güçlü bir ekip kuran Chaudhri ve Bongiorno ikilisi, karşımıza geçtiğimiz aylarda ilk ürünleri Humane Ai Pin ile çıktı. “Yapay zekayı gittiğiniz her yere götürün” mottolu giyilebilir ürün, taşıdığı Cosmos işletim sistemiyle beraber pazarda ses getirmeyi bildi. Yapay zekayı merkeze alan bir iletişim cihazı olan ve telefon görüşmeleri için kullanılabilen modelin temelinde, ChatGPT’ye de güç veren GPT-4 büyük dil modelinin olduğu söyleniyor. Birçok konuda sesli bilgi sağlayabilen Humane Ai Pin, bünyesinde kamerası, mikrofonu veya diğer sensörleri herhangi bir şekilde veri kaydettiğinde yanan bir “Güven Işığı” barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kıyafetlere manyetik bağlantı ile takılan ürün, bünyesinde bir mikro lazer projektör taşıyor. Bu lazer projektör avuç içine görüntü yansıtıyor, burada sadece tek bir renk kullanılıyor. Parmak / el hareketleriyle yönetimin temel alındığı altyapı sayesinde elinizin içini adeta bir ekran haline getiren ancak bu konuda beklentileri karşılayamayan cihaz, gücünü Qualcomm imzalı bir Snapdragon işlemciden alıyor ve batarya ile beraber toplam 54 gram ağırlığında. ABD’de 699 dolara satılacak Humane Ai Pin, kullanmak için aylık 24 dolarlık bir abonelik ücreti de (T-Mobile üzerinden yapay zeka sistemlerine erişim için) gerektiriyor.

Cihazı bugün gündeme getiren ise hemen aşağıdaki yeni video oldu. Bu videoda cihazın sunduğu çok sayıda imkan gözler önüne seriliyor, Ai Pin’in birçok yeteneği bulunuyor ancak halen daha önce iddia edildiği gibi telefonların yerini alacak bir cihaz karşımızda yer almıyor. Sesli iletişim yeteneği güçlü olan ancak bu konuda çok spesifik bir kitleye hitap eden ürün (Ayrıca bu imkanların büyük bölümü sesli asistan desteği olan başka cihazlarda da bulunuyor), kamerası ile gördüklerini algılayabiliyor, sorulan hemen her soruya cevap verebiliyor, sesli komutlar üzerinden mesaj gönderebiliyor ve kişilere bildirimleri üzerinden özetler sunabiliyor.

Humane AI Pin yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER