reklamı kapat

POPÜLER

Redmi 10

İlk teknik detaylarıyla Xiaomi imzalı Redmi 10 ortaya çıktı

Xiaomi, ortaya çıktığı kadarıyla Redmi 10 üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Resmi kayıtlar üzerinden telefon için ilk bilgiler geldi.

Henüz Xiaomi imzalı Redmi 10 için bir tasarım ortaya çıkmış değil. Aynı şekilde telefon için detaylı bir sızıntı da yapılmadı. Ancak FCC üzerinden kilit detaylar netlik kazandı.

Örneğin 2021 bitmeden lanse edilecek gibi görünen telefon Android 11 üzerine kuruluyor ve üç farklı versiyon halinde tasarlanıyor. Bunlar resmi kayıtlarda 4 GB RAM + 64 GB depolama, 4 GB RAM + 128 GB depolama ve 6 GB RAM + 128 GB depolama olarak görünüyor.

Şimdilik 5G desteği taşımayacak gibi görünen telefon, resmi kayıtlara göre gücünü kesin olarak MediaTek imzalı bir işlemciden alıyor. Bunun modeli henüz bilinmiyor.

Bu arada telefonun arkasında üçlü kamera sisteminin olacağı iddia ediliyor. Burada 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraların bir araya geleceği iddia ediliyor. 50 megapiksel ana kameranın arkasında Samsung, 8 megapiksel ultra geniş açı kameranın arkasında ise Sony imzalı bir sensör kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi 10 modeli çıktıktan sonra Türkiye’de de satılacaktır

Genel olarak çok merak uyandırmıyor olsa da giriş seviyesinde ses getirme ihtimali olan telefon, yakında iyice detaylı hale gelecektir.

Telefon tarafındaki ürün gamı gerçekten inanılmaz büyük hale gelen Xiaomi, alt markalarıyla herkese ulaşmayı sürdürüyor. Biliyorsunuz Xiaomi’den Redmi dışında POCO ve BlackShark markalarından da telefonlar geliyor.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın