reklamı kapat

POPÜLER

İlk Windows Phone 8’li telefonlar Türkiye’de: Windows Phone 8X ve 8S by HTC

HTC bugün İstanbul’da düzenlediği bir etkinlikle Windows Phone 8 işletim sistemli telefonlarını tanıttı ve satışının kasım ayı başında başlayacağını duyurdu. Windows Phone 8X by HTC ve Windows Phone 8S by HTC olmak üzere iki modeli ile piyasaya giren HTC, böylece Türkiye’deki ilk Windows Phone 8 işletim sistemli modellerin de sahibi konumunda. Üst segmentte yer alan Windows Phone 8X’in fiyatı 1.599 TL olacak. Daha küçük ekranlı ve orta seviye bir akıllı telefon olan Windows Phone 8S’in fiyatı henüz kesinleştirilmemiş. Öğrendiğimiz kadarıyla 1.000 TL seviyesinin altında konumlandırılacak ve şu an piyasada bulunan HTC Desire X ile fiyat performans anlamında büyük benzerlik taşıyacak.
Windows Phone 8X by HTC
Windows Phone 8X, 4,3 inçlik 720p ekrana sahipken Windows Phone 8S, 4 inçlik 800×480 piksellik ekrana sahip.
Windows Phone 8X by HTC
16 GB’lık dahili belleği bulunan Windows Phone 8X’te microSD kart desteği bulunmuyor. Her iki model de entegre Beats Audio ses teknolojisine sahip.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“İlk Windows Phone 8’li telefonlar Türkiye’de: Windows Phone 8X ve 8S by HTC” için 2 cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    Piyasa ne kadar acımasız, nokia’yı kurtaracak tek telefon serisini de çatır çatır kopyalamışlar, bu kadar da ayıp artık yaaa. Adam kendine has bir tasarım yapmış, ki görece güzel bir fikirdi renk olayı, sen git aynısını yap. Nokia’ya bu bakımdan helal olsun diyorum, adamlar bu kadar kötü duruma geldiler de, hiç bir modeli diğer markalara en ufak bir kıyısından köşesinden benzerliği yok. HTC’nin yaptığı AYIP. Umarım ki nokia’dan önce batsın.

  2. eralper dedi ki:

    Türkiye satış fiyatları epey fazla, ayrıca renkler gerçekten de Lumia serisi ile çok benzer
    Bir Apple-Samsung benzeri kapışma da buradan çıkabilir.