reklamı kapat

POPÜLER

İngiltere’de reklam görerek düşük fatura ödeme devri başlıyor

Uygulamalar ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki kategoride sunuluyor. Ancak uygulamayı ücretsiz kullanmak isteyenler belirli aralıklarla reklam görmek durumunda kalıyor. Peki benzer bir sistem fatura öderken olsaydı nasıl olurdu? İngiltere’deki Tesco Mobile‘ın hazırladığı yeni uygulama, faturayı az ödemek için reklam görmeyi göze alabilecekler için geliyor.

Bu sisteme geçmek isteyen kullanıcılar, Tesco Mobile’ın ilgili uygulamasını telefonuna indiriyor. Bundan sonra 21 gün boyunca kullanıcı kilit ekranını geçtiğinde tam ekran reklam gösteriliyor. Bu reklamlar gösterilirken harcanan internet kotayı etkilemiyor. Ayın sonunda reklam gösterimi sayesinde faturadan 3 sterlin indirim yapılıyor. Bu operatörde kontrat fiyatlarının 7.50 sterlinden başladığını düşünürsek bunun gayet makul bir teklif olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan ne kadar reklam gösterilirse gösterilsin indirim miktarının 3 sterlinde sabit kaldığını belirtmekte fayda var. Şimdilik sadece Tesco Mobile’da olan uygulamanın diğer ülkelere geleceği meçhul. Türkiye’de böyle bir uygulama olsa kullanmayı düşünür müydünüz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“İngiltere’de reklam görerek düşük fatura ödeme devri başlıyor” için bir cevap

  1. Serdar dedi ki:

    Ya zaten reklamlardan bıktık. Üstelik paramızla bile reklam görüyoruz bu ülkede. Örneğin Türk Telekom TiviBu. İlk giriş ekranında basıyor zorunlu reklamı 1 dk boyunca kilitlenip kalıyorsun. Bedava da değil haa XD parasını verdiğin sistem sana ücretsiz kullanıcı muamelesi yapıyor. Bende iptal ettim başka servis kullanıyorum. Burada kim bilir daha neler gelecek bizim başımıza ben onu düşünüyorum. Türkiye’de bu sistemin kurulması ilk 5 sene de hayal gibime geliyor. Sonraki 5 seneye de bakıcaz artık XD