reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram 10. yaşını yeni özellikle kutluyor

10. yaşını kutlayan Instagram daha önceden devre dışı bıraktığı özelliği tekrardan kullanıcıların beğenisine sundu. Veri ihlaline sebep olduğu söylenen Photo Map isimli özellik tekrardan aktif hale getirildi.

Photo Maps isimli özelliğin son hali daha önceki özellikten biraz farklı olarak karşımıza çıkıyor. Bundan böyle fotoğrafların haritalara konumlandırılması Instagram Hikayeleri’nin arşivinde yer alıyor. Bu özelliği kullanan kullanıcıların konumlarını takipçileriyle paylaşamayacaklarını da belirtmekte yarar var. Photo Map isimli özelliği geri dönmesinin dışında yorumlarla ilgili de bir güncelleme geldi. Bu konuda ekstra önlemler alan şirket, aşağılayıcı yorumlar yapan kullanıcılara yorum düzeltme imkanını ortadan kaldırıyor. Instagram’ın aşağılayıcı yorumlar yapan kullanıcıları takip edeceği ve kullanıcıların bu tarz yorumlar yapmaya devam etmesi durumunda hesaplarını kapatabileceği söyleniyor. Yorumlarla ilgili çalışmalarını sürdüren şirket, uygunsuz tarzda yorumda bulunan kullanıcıların yorumların da gizleyebileceği dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor

Şirketin ilk etapta kullanıcıların tamamen olumsuz yorumlar yayınlamasını engellemeyeceği de söz ediliyor. Şirketin kötü yorumlar yapan kullanıcılara bu yorumları yayınlamadan önce düşünmelerini isteyeceği ifade ediliyor. Şirket yeni özelliklerle platformunu geliştirmeye devam ediyor. Instagram kısa bir süre önce Messenger platformuyla güçlerini birleştirmişti. iOS ve Android tarafında artık kullanıcılara birleştirilmiş Facebook Messenger ve Instagram mesaj kutuları gelmeye başlamış durumda. Instagram’a önümüzdeki günlerde gelecek yenilikleri merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Huawei FreeBuds 3’ü tanıtan video