reklamı kapat

POPÜLER

Instagram ve Messenger

Instagram ve Messenger mesajları bir araya geldi

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Instagram, uzun zamandır adı geçen Messenger adımını resmi olarak duyurdu.

Facebook, uzun zamandır “Messenger, Instagram, ve WhatsApp” mesajlarını bir araya getirme çalışması yapıyor. Firma kişilerin mesajlarına istedikleri her servisten ulaşmasına imkan tanımak istiyor. İşte bu altyapı için resmi olarak bir duyuru yapıldı. Şimdilik daha önce de aktardığımız üzere süreçte WhatsApp yer almıyor. Ancak iOS ve Android tarafında artık kullanıcılara birleştirilmiş Facebook Messenger ve Instagram mesaj kutuları gelmeye başlamış durumda. Yakında Türkiye’de de aktif olarak özelliki, kişilere seçme şansı da sunuyor. Yani isteyenler yine ayrı yapıyı devam ettirebiliyor. Bu entegrasyon sayesinde kişiler iki tarafın mesajlarını / sohbetlerini bir araya getiriyor ve bu da kullanışlı görünüyor. Bu sayede uygulamalar arasında sürekli geçiş yapma ihtiyacı tamamen ortadan kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram hikayeleri Facebook’a geliyor

Evet şirket Instagram Hikayelerinin Facebook uygulaması üzerinden görüntülenmesi için bir teste başladı. Kişilerin seçimine bağlı olarak birbirine bağlanmış hesaplar üzerinde çalışacak özellik, Hikayeler altyapısını Facebook tarafıyla birleştirecek ve böylece takipçileriniz paylaşımlarınızı kesinlikle kaçırmayacak. Elbette isteyenler Instagram’daki Hikayeler paylaşımlarının bağladıkları Facebook hesabına gitmesini engelleyebilecek. Yakında herkese gelecek özellik yüksek ihtimalle yerleşik olarak kaplı olacak.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı