reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T1 Songsan Summer

İkonik Volkswagen T1 çizgileri Çinli olarak döndü; Songsan Summer ile tanışın

Pekin Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Songsan Summer, unutulmaz Volkswagen T1 karakterini modern dokunuşlarla üzerinde taşıyor.

Advertisement

Volkswagen tarihinin unutulmaz modelleri arasında yer alan T1 ve T2, bugün hala kendine has bir hayran kitlesine sahip. Yurt dışında çokça restorasyon projelerinin de merkezinde gördüğümüz bu klasik çizgiler, üzerinden zaman geçmesine rağmen günümüze yansımaya devam ediyor. Bu ilginin kullanıcı cephesindeki yoğunluğunun farkında olan Almanya merkezli marka, ID Buzz modeliyle T1’in çizgilerini tamamen elektrikli altyapı üzerinden tekrar kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Bugün itibarıyla Çin merkezli olarak tanıtımı gerçekleştirişen Songsan Summer ise, ilginin merkezini üzerine toplayacak gibi görünüyor. Pekin Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen klon niteliğindeki modelin seri üretimde satışa sunulacak olması da fazlasıyla ses getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Songsan Summer, Volkswagen T1 meraklılarının maceralarına ortak olacak

Aracın tasarımsal dinamiklerine bakıldığında klasik çizgilerin “şirin” bir yoğurma ve modern dokunuşlarla revizyonu bir arada karşımıza çıkıyor. Ön bölümde oval formlu ışıklandırma grubunun LED ile desteklendiğini görüyoruz. Klasik modellerde olduğu gibi çift renkle daha da dikkat çekici bir karaktere bezenen modelde tercih edilen retro jant seti de genel yapıyı destekleyici bir unsur olarak değerlendirilebilir. Aracın açılabilir tavan yapısı ve iç nizamı ise konaklamalı uzun maceralarda işlevselliğin temelini oluşturacak. Önümüzdeki günlerde daha detaylı özellikleri ve fotoğraflarıyla karşımızda olacak Summer’ın satışa sunulma sürecinde hibrit motora sahip olacağına dair bilgiler de radarımıza takıldı. Eğer iddialar gerçeğe dönüşürse araçta 1,5 litrelik benzinli motor ve bir adet elektrik motorunun kombinasyonu olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR