reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Volkswagen T1

Beklenen tanıtımı gerçekleşti; işte elektrikli Volkswagen T1 e-Bulli

Yaklaşık bir ay önce ilk ipuçları paylaşılan elektrikli Volkswagen T1 projesi, koronavirüs sebebiyle dijital olarak tanıtılanlar arasında dahil oldu.

Geride bıraktığımız şubat ayı içerisinde resmi kanallar tarafından hayata geçirileceğini öğrendiğimiz elektrikli Volkswagen T1 projesi için geri sayım sona erdi. Planlama kapsamında, Almanya’da kapılarını açacak Techno Classica 2020 fuarında tanıtılması beklenen model, diğer tüm fuarların yaşadığı gibi Koronavirüs engeline takıldı. Volkswagen cephesi de bugün itibarıyla aracın tüm detaylarını resmi kaynakları üzerinden dijital olarak karşımıza çıkarttı. Klasik versiyona göre hatırı sayılır performans iyileştirmelerine sahne olan elektrik projesi sürüş dinamikleri olarak da bir hayli ileride.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Volkswagen T1 teknik özellikleri

e-Bulli isimli projenin ilk olarak batarya bölümüne baktığımızda 45 kWh‘lık bir paket karşılıyor. 200 kilometreye kadar menzili beraberinde getiren batarya, hızlı şarj desteği üzerinden yüzde 0’dan yüzde 80’e sadece 40 dakikada getirebiliyor. Klasik versiyonda yer alan içten yanmalı ünitenin yerini alan elektrik motoru 82 beygir güç ve 156 Nm tork üretiyor. Bu da klasik versiyonun ürettiği 43 beygir güç ve 102 Nm torkun da olukça üzerinde. Bu durum T1’in performans verilerine de olumlu yansıyor. Klasik versiyonda 105 km/s maksimum hıza çıkabilen T1, elektrik dönüşümüyle birlikte rüzgarı 130 km/s limitlerinde hissedebilecek. Araçta tek kademeli bir otomatik şanzımana yer verildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Üzerinde standart olarak bağımsız süspansiyon sistemi, disk frenler, LED far grubu ve multimedya ekran gibi güncel destekleri de barındıran proje, bir dönüşüm paketi olarak 64.900 euroya satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın