reklamı kapat

POPÜLER

Instagram bildirimleriniz başka kullanıcılara gidebilir

Instagram’ın geçtiğimiz hafta tüm kullanıcıların hizmetine sunduğu çoklu hesap özelliği ciddi bir sorunu da beraberinde getirdi. Yeni özellikle gelen “bug” yüzünden, Instagram bildirimleri farklı kullanıcılara gidebiliyor.

Bu sorun aynı telefonda açılan iki hesap arasında olabildiği gibi, ki bir derece normal karşılanabilir, ortak hesap kullanılan farklı telefonlarda da gerçekleşebiliyor. Kafa karıştırmadan hemen bir örnekle açıklayalım. Örneğin birinci kullanıcının telefonunda A ve B hesabı, ikinci kullanıcıda ise B ve C hesabı kullanılıyor olsun. A ve C, kullanıcıların kendi kişisel hesapları, B ise ortak kullanılan hesap. B hesabı için iki telefona da bildirim gitmesi normal ve elbette beklenen bir durum. Ancak bu bug, A ve C hesaplarına gelen bildirimlerin de diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesine neden oluyor.

Özellikle şirket ve kişisel hesaplarını aynı telefonda kullananlar için bunun epey can sıkıcı olduğu, daha da ötesi mahremiyetin bozulması gibi bir tehlike içerdiği malum. Söz konusu bug’a rastlayan ve bu konuda Instagram’la iletişime geçen Android Central, Instagram’ın konudan haberdar olduğunu ve sorunu gidermek için çalıştığını belirtiyor.