reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, Twitter desteğini kesti

Akıllı telefon ile çekilen fotoğraflara çeşitli filtre ve efektler yardımıyla daha hoş görünüm kazandıran popüler mobil uygulama Instagram, gün içerisinde aldığı şok karar ile Twitter’a olan desteğinin son bulduğunu açıkladı.

Facebook’un 1 milyar dolara satın almasıyla dikkatleri üzerine çeken servis, özellikle genç cep telefonu kullanıcılarının gözde yazılımlarının başında geliyor. iOS ve Android platformlarında hizmet veren sistem gelen son haberle adeta soğuk duş etkisi yarattı. Buna göre Twitter ile bağların kopartıldığını bildiren yetkililer, yüklenen fotoğrafların artık Twitter’a verimli olarak aktarılamayacağını söylediler. Şu sıralar Instagram aracılığıyla mikro blog’ta paylaşılan görseller ya kötü kırpılmış ya da orantısız olarak boyutlandırılmış şekilde yayınlanıyor.

Firma adına konuşan CEO Kevin Systrom, ilgili hamle ile kısa süre önce hayata geçirilen resmi web sitelerine olan ilginin artmasının hedeflendiğini söylerken, kişilerin içerikleri ait olduğu yerde görüntülemelerinin daha doğru olacağını ekledi. Yoğun eleştiri toplayan ayrılık sonrası ikilinin uzun süredir devam eden birlikteliği son bulmuş oldu.