reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’dan yeni video uygulaması: Hyperlapse [Video]

Facebook tarafından satın alınmasının ardından yenilikleriyle adından söz ettiren Instagram, Hyperlapse ismini verdiği hızlandırılmış video çekmeyi sağlayan yeni uygulamasını indirmeye sundu.

Instagram’da gerçekleştirilen köklü fotoğraf düzenleme seçeneklerinin yanı sıra Snapchat’e rakip olarak çıkardığı Bolt ile daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefleyen sosyal ağ, son olarak video cephesine de el attı. Hyperlapse adıyla lanse edilen yeni uygulamasıyla karşımıza çıkan Instagram, hareket halindeyken yüksek kalitede videolar çekmenizi ve bunları hızlandırmanızı sağlayan bir paylaşım ağı sunuyor. Stabilizasyon esası üzerine kurulu olan Hyperlapse arayüzündeki çekim tuşuna basarak kayıt yaptıktan sonra x1 ile x12 arası hızlandırma seçeneklerini uygulayarak videonuzu tamamlıyorsunuz. Üstelik dilerseniz ek olarak Instagram filtre efektlerini kullanabilmeniz de mümkün.

Aslında zaman atlamalı çekim tekniği şeklinde bilinen ve sinema dünyasından tanıdığımız yöntem, temel seviyeye indirgenerek profesyonel ekipmanlara gereksinim duymadan herkesin kolaylıkla kullanması sağlanıyor. Sosyal ağlarda yeni bir akım başlatması düşünülen uygulama şimdilik sadece iOS platformu için yayınlanırken, Android sürümünün ise yakın süre içerisinde duyurulması bekleniyor.

VİDEO

Hyperlapse from Instagram

FİYAT
iOS: Ücretsiz

BOYUT
iOS: 10.9 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

instagram hyperlapse-2