reklamı kapat

POPÜLER

Intel

Intel’in ilk 9.nesil işlemcilerinin satış tarihi ortaya çıktı

Intel, yeni işlemcileriyle pazara sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 10 nanometre işlemcileriyle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Intel’ın 14 nm’lik işlemcileri önümüzdeki aylarda satışa sunacağı ifade ediliyor.

Wccftech’in aktardığı bilgiye göre Intel, 9.nesil Core i9, i7 ve i5 işlemcilerini 1 Ekim’de piyasaya sunacak. Ailenin en güçlü üyesinin ntel Core i9-9900K olacağı belirtiliyor. İşlemcide aynı zamanda 8 çekirdeğin ve 16 yürütme biriminin de olacağı dile getiriliyor. 3,6 GHz’lik saat hızı sunacağı dile getirilen işlemcinin 4,7 GHz saat hızına da ulaşılabileceği ifade ediliyor. Core i7-9700K modelinin ise saat hızının 3,6 GHz-4,6 GHz arasında olacağı konuşuluyor. Intel’in en üst düzey işlemcisinde 16 MB L3 önbellek ve UHD 620 grafik işlemcisi yer alıyor. Intel’in bir diğer işlemcisi ise Core i5-9600K. 6 çekirdekli olan bu işlemcinin saat hız aralığı ise 3,7 GHz-4,3 GHz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AMD Ryzen işlemcilerini hedef alan Intel’in 9.nesil işlemcileri ne zaman satışa sunulacak?

İlk etapta bu yılın sonundaki bilgisayarlarda göreceğimiz 9.nesiL Intel Core işlemcilerinin önümüzdeki yılın başında sayılarının artması bekleniyor.

İlgili Video

MacBook Pro’nun tanıtım videosu