reklamı kapat

POPÜLER

Netsafe Re:scam

İnternet dolandırıcılarını canından bezdirecek sohbet botu [Video]

Google‘ın çalışmaları sayesinde birçok dolandırıcı e-posta direkt olarak “spam” kutunuza gidiyor. Ancak bazen bunları aşan yeni nesil dolandırcılar ortaya çıkabiliyor. Siz bunlarla iletişime geçmediğiniz zaman ise onlar kendisine yeni bir kurban buluyor. Yeni Zelanda merkezli güvenlik firması Netsafe ise bunu değiştirmek için hazırladığı sohbet botu Re:scam ile harika bir sistem kurmuş görünüyor.

Advertisement

Akıllıca geliştirilen sohbet botu Re:scam, temel olarak dolandırıcıları meşgul etmek üzerine kurulmuş. Sistem “[email protected]” adresine kullanıcıların gönderdiği e-postalar üzerinden çalışma gösteriyor. Bu e-postaları otomatik sisteme bağlayan Netsafe, bundan sonra dolandırıcı e-postaların arkasındaki insanlar ile görüşmeye başlıyor. Bunu yapay zeka temelli sohbet botu ile gerçekleştiren ve böylece karşı tarafı yaptığına yapıcağına pişman eden sistem, çok akılcı ve eğlenceli görünüyor. Yapay zeka temelli olduğu için konunun içeriğini anlayan bot, karşı tarafın istediği kredi kartı numarasını her seferde tek rakam halinde gönderecek şekilde ilginç yollar kullanıyor.

Netsafe, Re:scam ile benzersiz bir hizmet sunuyor

Şirketin bu film senaryosu gibi projeyi tanıtmak için hazırladığı inanılmaz eğlenceli videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Dolandırıcılar ile bu şekilde uğraşarak başka insanların canını yaklamarını önlemek isteyen şirket, son çare olarak bunu bulmuş durumda.