reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10

Windows 10’a “AirDrop” benzeri kablosuz dosya paylaşım özelliği

Microsoft‘un geliştirmeye devam ettiği işletim sistemi Windows 10, yayınlanan Insider Preview Build 17035 ile önemli bir özellik kazandı.

Microsoft’un Near Share adını verdiği özellikle henüz Insider Preview Build 17035 içinde bulunmuyor. Son kullanıcıya bir sonraki ana güncellemeyle gelmesi beklenen özellik, temelde Apple’ın AirDrop altyapısını Windows 10‘a getiriyor. Bu özellik ile kullanıcılar yakınlarındakilere internet kullanmadan veri aktarabiliyor. Edge tarayıcı, fotoğraflar ya da dosya yöneticisi içinde çalışan özellik, aktarım için Bluetooth teknolojisini kullanıyor. Doğal olarak sadece Bluetooth bağlantılı sistemlerde çalışan Near Share, yaklaşık 25 metre içinde her türlü dosya aktarımı için kullanılabiliyor. Bu özellikle anlık ihtiyaçlar için çok güzel görünürken, söylendiği kadarıyla URL yani internet bağlantılarının gönderimi de yapabiliyor.

Microsoft Windows 10

Microsoft, Windows 10’a başka yeni özellikler de getirdi

Insider Preview Build 17035 bazı diğer yeniliklere de sahip. Örneğin kişiler artık Edge tarayıcı içinde açtıkları sekmeleri sessize alabiliyor. Bu arka planda otomatik oynatılan videolar için hayat kurtarıcı görünüyor. Buna ek olarak yine Edge içinde ücretsiz elektronik kitaplar sisteme kayıt edilebiliyor, ayrıca dokunmatik klavye kullanımı kolaylaşıyor. Bu yeni özellikleri hemen kullanmak isterseniz Insider programına katılabilirsinizBuild 17035‘in getirdiği diğer yenilikler ise burada yer alıyor.