reklamı kapat

POPÜLER

İnternet dünyasını sallayan yeni oyun: Usain Bolt’u geçebilir misiniz?

İnternet dünyası zaman zaman bazı akımlara kapılıyor ve bir oyun üzerinde uzun süre uğraşabiliyor. İşte o oyunlardan biri daha karşımıza çıkmış durumda. Bu seferki oyunumuzun konusuysa rekorları alt üst eden dünyaca ünlü atlet Usain Bolt.

Oyun Usain Bolt‘un Rio’daki 100 metre yarışında 0.155 saniye gibi inanılmaz bir sürede takozdan çıkış yapabilmesini konu alıyor. New York Times tarafından hazırlanan mini oyunun oynanışı ise bir hayli basit. Tek yapmanız gereken başlama işareti verildiğinde en hızlı şekilde tuşa basmak. Bu kadar kısa sürede tuşa basmak bile çok zor. Biz oturduğumuz yerden tuşa basmakta zorlanırken Usain Bolt’un bu sürede çıkış yapmış olması ise gerçekten hayranlık verici. Sayfada dünyanın en hızlı atletlerini görebilir ve kendi skorunuzu onlarla karşılaştırabilirsiniz. Ama hepsinden önemlisi arkadaşlarınızla puanlarınızı karşılaştırma ve her seferinde daha iyi bir süre yapmanın bağımlılık yaptığını söylemek gerek. Oyunun sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“İnternet dünyasını sallayan yeni oyun: Usain Bolt’u geçebilir misiniz?” için 2 cevap

  1. Evren dedi ki:

    Bolt’a selamlar 🙂

  2. Berkcan Karabulut dedi ki:

    bildiğim kadarı ile saniyenin 10da 1inden erken çıkarsan imkansız diye eleniyorsun. fiziksel olarak sesin oluşması ile idrak etmen arasında geçen süre bu