reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

İnternet unutmuyor, Galaxy Tab S8 Ultra çentiği dalga konusu oldu

Kısa süre önce Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisinin en iyisi Galaxy Tab S8 Ultra için “çentikli tasarım” ortaya çıkarıldı.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi, bilmeyenler için kod adlarıyla Basquiat 1, Basquiat 2 ve Basquiat 3 modellerinden oluşuyor. Bu modellerin pazara Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra isimleriyle çıkarılması bekleniyor.

İşte bu modellerden Galaxy Tab S8 Ultra, kısa süre tasarımsal olarak karşımıza çıktı. 91Mobiles ve OnLeaks tarafından sızdırılan model, ilk olarak taşıdığı ekran çentiğiyle dikkat çekmişti.

Çentiğe bir yüz tanıma sistemi koymayan Samsung, bu tasarım tercihi ile elbette büyük eleştiri alıyor. Bunda çentiğin kötü görünmesi dışında, Samsung’un Apple’ın ürünlerinde çentik kullanmasını çok uzun zamandır tiye alması da yer alıyor.

Hatta firma bu yıl da Galaxy Z Fold3 pazarlaması için “2021’de hala bir çentiğe sahip olduğunuzu hayal edin” mesajını paylaşmıştı. Firma burada iPhone 13’lerin taşıdığı çentiğine gönderme yapmış, Galaxy Z Fold3’ün çentiksiz tasarımını öne çıkarmaya çalışmıştı.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi internet bunları unutmadı ve firmayı yeni model üzerinden eleştirmeye başladı. Samsung’un yakında çentik ile alakalı yaptığı, resmi hesaplarda duran tüm paylaşımları silmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi için diğer bilinen teknik detaylar şöyle

Galaxy Tab S8, aktarıldığı kadarıyla 11 inç 120 Hz LCD ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 8.000 mAh pil taşıyor ve 8 GB RAM ile geliyor. Bu modelde 128 GB ile 256 GB depolama sunulacak bilgisi veriliyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor.

Galaxy Tab S8 Plus, aktarıldığı kadarıyla 12,4 inç 120 Hz OLED ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 10.090 mAh pil taşıyor ve 8 / 12 GB RAM ile geliyor. Bu tablet için de 128 GB ile 512 GB depolama sunuluyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8 Plus, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor. Bu tabletin kutudan Android 12 temelli One UI 4.0 ile çıkacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Tab S8 Ultra, 14,6 inç 2960×1848 piksel 120 Hz OLED ekrana sahip olacak. Sağlam bir kaynağa göre tablet yüksek ihtimalle 45W hızlı şarj destekli 11.500 mAh pil taşıyor.

Önünde 8 megapiksel + 5 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere çiftli kamera yer alan Galaxy Tab S8 Ultra , arkasında 13 megapiksel + 5 megapiksel kameraları bir araya getiriyor.

AKG imzalı dörtlü hoparlör sistemi taşıyan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, parmak izi sensörünü ise ekranına entegre ediyor. Kaynaklara göre Basquiat 1’in parmak izi sensörü yanda, Basquiat 2’nin ise Basquiat 3 gibi ekranın altında bulunuyor.

Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinde yukarıda da dediğimiz gibi 45W hızlı şarj desteği bulunuyor ve Samsung Galaxy Tab S8 serisi için başlangıç fiyatları modele göre 740 dolar, 1.120 dolar ve 1.320 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept