reklamı kapat

POPÜLER

iOS 7’de güvenlik açığı ve korunma yöntemi [Video]

Kısa süre önce yayınlanan iOS 7‘de ilk önemli güvenlik açığı keşfedildi. İşletim sistemindeki kritik açığı kullanarak şifreli giriş ekranı sadece birkaç adımda kolaylıkla aşılabiliyor. İspanya’nın Kanarya Adaları’nda yaşayan 36 yaşındaki asker Jose Rodriquez tarafından keşfedilen açık, ana ekrandaki şifreli kilit sisteminin devre dışı bırakılmasını sağlıyor. Böylelikle cihaz içindeki fotoğraflara, tanımlı sosyal ağ hesaplarına ulaşılabiliyor. Üstelik mevcut e-posta hesabı üzerinden mail göndermek dahi mümkün. Apple yetkilileri yaptıkları açıklamayla durumdan haberdar olduklarını ve çözüm için yama hazırladıklarını bildirdi. Daha önceki sürümlerde de yaşanan güvenlik zaafiyetinin iOS 7 tekrarlanması kullanıcılar tarafından eleştirildi.

İlgili açıktan korunmanın şu an için tek yolu, “Ayarlar > Denetim Merkezi” menüsüne girerek “Kilitli Ekranda Erişim” seçeneğini pasif hale getirmek.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 7’de güvenlik açığı ve korunma yöntemi [Video]” için bir cevap

  1. teknoperest dedi ki:

    Aslında eleştirilmesi güzel. Çünkü dahada güvenlikli hale gelmesinde büyük rol oynuyor. Android’de de birçok açık vardır ama sanmam kimsenin dikkate alacağını. Oyuncak gibi kullanılıyor zaten. Android heryerde…