reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8.3 güncellemesi geldi, Siri Türkçe’yi öğrendi

Uzun zamandır beklenen güncelleme sonunda geldi! Türkiye’deki Apple kullanıcıları artık etkili bir akıllı asistana sahip çünkü iOS 8.3 güncellemesiyle beraber Siri Türkçe konuşabiliyor.

iOS 8.3 güncellemesi, performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri ve yeniden tasarlanmış bir Emoji klavyesiyle geliyor. Ancak güncellemenin en önemli detayı Siri’nin Türkçe desteği almış olması. Artık ana ekran tuşuna uzun süre basılı tuttuğunuzda Siri Türkçe olaran “Nasıl yardımcı olabilirim?” diye soruyor. Kelimeleri çok net şekilde anlayıp ayırt edebilen Siri sesli ve yazılı olarak yanıt veriyor. Komutlara göre çözümler sunan Siri’ye en yakın hastaneyi sorabileceğiniz gibi, sadece sohbet de edebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlardaki paylaşımları da Siri üzerinden yapabilirsiniz.

Bunun dışında Emoji’leri de değiştiren güncellemede artık insanlara ait ifadelerde farklı renkler kullanılabilecek. Emoji ekranında tek tek bölümleri seçmek yerine sağa veya sola sürükleyerek ilerlenebilen güncelleme, yeni ifadeleri de barındırıyor. Ayrıca daha önce haberini yaptığımız ücretsiz uygulumalar için iTunes’da şifre sorgusunu kapama özelliği de iOS 8.3’ün getirdikleri arasında.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
02

07

01

04

06

05

03