reklamı kapat

POPÜLER

iOS’te şifre girmeden uygulama indirme dönemi başlıyor

App Store’dan devamlı olarak uygulama indiren biriyseniz, sürekli olarak şifre girmekten veya parmağınızı okutmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Ücretli uygulamaları indirirken mantıklı gelen güvenlik sisteminin ücretsiz uygulamalar indirirken de karşımıza çıkması can sıkıcı olabiliyor. Ancak görünüşe göre bu sorun kısa süre içerisinde tarihe karışacak.

iOS 8.3 betasında görülen yeni bir özellik, ücretsiz uygulama indirilirken şifreye ihtiyaç duyulmayacağını gösteriyor. iTunes ve App Store‘un şifre sayfasında daha önceden de olduğu gibi ne zaman şifre gerekeceği ve şifrenin girilmesinin ardından kaç dakika süreyle şifresiz indirme yapılacağı ayarlanabiliyor. Asıl yenilik ise bu bölümün hemen altında karşımıza çıkıyor. Yalnızca ücretsiz indirmelerle ilgili olan alanda bu tür indirmeler için şifre girilip girilmeyeceği seçilebiliyor.

Beta sürecinde şimdilik bu seçenek aktif durumda değil. 8.3’ün tam sürümüyle birlikte zahmet gerektirmeyen bu sistemin tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor. Beta sürümünü kullanıyor ancak aktif olmayan kısmı dahi göremiyorsanız endişe etmenize gerek yok. Çünkü bölgesel olarak değişiklik gösteren betanın her özelliği her ülkede kullanılamıyor.

YORUMLAR