reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S6’da Samsung uygulamalarını silmek mümkün

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberimizde önceki modellerin aksine yeni Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge modellerinde olabildiğince az Samsung uygulamasının yer alacağını sizlere aktarmıştık. Galaxy S6 edge’in erken sürümünü kullanan bir internet kullanıcısının aktardığına göre bu uygulamalar da istendiği takdirde telefondan kaldırılabilecek.
uygulamna
Mobil cihazlar üzerine kurulu olan dev bir foruma sahip XDA‘dan Jeshter2000 adlı kullanıcının açıkladığına göre, Samsung, Google ve Microsoft‘un birçok uygulaması kaldırılabiliyor ya da pasif hale getirilebiliyor. Örneğin S Voice kaldırılarak yerine Google’ın kendi sesli komut servisini kullanmak mümkün oluyor. Hatta istenirse hesap makinesi veya S Health sağlık uygulaması bile kaldırılabiliyor. Samsung’un daha önceki hiçbir telefonunda yer almayan bu yeniliğin S6’nın satış grafiğine olumlu yönde katkı sağlaması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy S6’da Samsung uygulamalarını silmek mümkün” için bir cevap

  1. oğuzhan Mengir dedi ki:

    Ha şimdi oldu s health dışında tüm microsoft ve samsung uygulamalarını kaldırırım ama yine kesin o dandik knox kaldırılamıyordur onun yüzünden root attığımızda garanti dışı oluyor