reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8 yüklemeye hazır

Apple, iOS işletim sisteminin son sürümü iOS 8’i nihayet indirmeye sundu. Şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü olarak lanse edilen iOS 8; birçok yenilik, güncellenmiş mesaj ve fotoğraf uygulamalarıyla birlikte geliyor.

ios8-download
iOS 8 güncellemesini yüklemek için cihazınız üzerinden kablosuz olarak;
Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçimini yaparak güncellemeyi başlatabilirsiniz.

ios8Çekilen fotoğrafları hızlı bir şekilde bulup düzenlemeye ve metin mesajlarına ses eklemeye olanak sağlayan işletim sisteminde bas-konuş’a benzer bir şekilde içerikler iletilebiliyor. Bir sesli mesaj alındığında cihazı kulağa götürerek içeriği dinleyip yanıtlamak da mümkün. Yeni Fotoğraflar uygulamasında ise fotoğrafları organize eden akıllı albümler ve yeni arama özellikleri yer alıyor. Bu uygulama en sevilen fotoğrafları bulmayı çok daha kolay bir hale getiriyor. Apple’ın bulut depolama servisi iCloud Drive, iOS 8’te dikkat çeken bir diğer yenilik. Bulut depolama sistemi, yedeklenen tüm içeriklere iOS ve OS X’in yanı sıra Windows’lu cihazlar üzerinden erişebilmenize yardımcı oluyor.
iOS 8
Sağlık uygulaması sayesinde bundan böyle aktivite bileklikleri, kalp atış hızı monitörleri ve diğer sağlı ve fitness uygulamaları bundan böyle birbirleriyle haberleşebiliyor. Tüm bu bilgilere kolayca okunan gösterge paneli üzerinden ulaşılabiliyor. Handoff özelliği ise kullanıcıların iPhone’larında başladıkları bir çalışmayı Mac cihazlarında devam ettirebilmelerine olanak sağlıyor. Tabii bunun için kullanıcıların iCloud hesaplarını kullanmaları gerekiyor. Handoff özelliğini Mail, Safari, Pages, Numbers, Keynote, Harita, Mesajlar, Anımsatıcılar, Takvim ve Kişiler gibi uygulamalarda kullanabileceğinizin altını çizelim. İlerleyen dönemde bu uygulamalara yenilerinin de eklenmesi bekleniyor. iOS 8 uyumlu cihazları aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus
iPad 2, iPad 3. nesil, iPad 4. nesil, iPad Air, iPad Mini, iPad Mini Retina ekranlı
iPod touch 5G

iOS 8