reklamı kapat

POPÜLER

iOS 9.3.2 güncellemesi yayınlandı

Apple, Mart ayında yayınlanan iOS 9.3 güncellemesinin ardından uzun sayılabilecek bir süre geçmesiyle birlikte yeni bir güncelleme yayınladı. Ara bir güncelleme olan 9.3.2, daha çok sorunlara ve performans iyileştirmelerine odaklanıyor. 

Söz konusu güncellemeyle birlikte iPhone SE‘nin bluetooth aracılığıyla bağlandığı hoparlörlerde artık ses kalitesi sorunu yaşanmıyor. Japonca klavye ile mail ve mesajlarda e-posta adresini yazma sorunu giderilirken, VoiceOver Alex sesiyle kullanılırken boşluk ve noktalama işaretlerinde farklı bir sese geçiş yapılması sorunu da düzeltiliyor. Sözlük tanımları aratılması sırasında artık herhangi bir sorun yaşanmıyor ve MDM sunucularının B2B uygulamalarını indirirken yaşadığı sorunlar da çözüme kavuşuyor.

Bunların yanısıra ilk betalarda görünen ancak sonraki beta sürümlerinde kullanılamayan Night shift ve güç tasarruf modunun aynı anda aktif edilebilmesi de yeni güncellemede geri dönüyor. Böylece Night Shift’i kullanmak için güç tasarruf modunu kapatmak gerekmiyor. Haziran ayında duyurulacak olan yeni iOS 10 ile birlikte büyük yeniliklerin kullanıcılara sunulması bekleniyor.