reklamı kapat

POPÜLER

iPad 2

iOS 9.3 eski iPhone ve iPad’lerde arıza çıkarttı

Apple, eski iPad ve iPhone modelleri için iOS 9.3 güncellemesini durdurmasının ardından iOS 9.3’ü tekrardan indirmeye sundu. Eski iPhone ve iPad cihazlarda donma problemi yaşatan güncelleme için Apple 13E23 sürümlü yeni bir güncelleme hazırladı ve bu güncellemeyi yayınladı.

Özellikle iPad 2 kullanıcılarının iOS 9.3 güncellemesinden dolayı başı epeyce ağrımıştı. Etkileştirme sırasında oluşan bir problem özellikle iPad 2’leri kullanılamaz hale getiriyordu. Apple hesabınızla cihazın bağlı olduğu iCloud hesabı farklı olabileceğinden, önce cihazın hangi iCloud hesabına bağlı olduğunu doğrulamanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

– iCloud.com’da bir bilgisayardan oturum açın.
– Ayarlar’ı açın ve Cihazlarım bölümüne kaydırın.
– Cihazınızın Cihazlarım bölümünde göründüğünden emin olun. Görmüyorsanız, tüm hesaplarınızı kontrol edin.

Bu adımları yapmanız durumunda halen sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.
– iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bilgisayara bağlayın.
– iTunes’u açın. Son sürümü kullandığınızdan emin olun.
– Cihazınızı seçin. iTunes’ta cihazınızı etkinleştirin ekranını göreceksiniz.
– Apple ID’nizi ve parolanızı girin ve devam et’e tıklayın.
– iCloud.com’da oturum açarak etkinleştirme kilidini kaldırmayı da denemek mümkün.

Bazı kullanıcıların cihazlarını bir PC’ye bağlayıp iTunes üzerinden güncelleyerek veya fabrika ayarlarına döndürerek tekrar çalışır hale getirebildiğinin de altını çizelim. Bu arada bazı kullanıcılar Safari, Mail, Mesajlar ve diğer uygulamalardaki internet sayfalarının açılmasında da sorunlar yaşıyor. Apple’ın Destek forumlarında konu ile alakalı şikayet yazılarının yer aldığını belirtelim. İlerleyen günlerde Apple’ın bu sorunları çözeceğini umuyoruz.

YORUMLAR