reklamı kapat

POPÜLER

iOS 9.3

iOS 9.3’teki sorunların ardı arkası kesilmiyor

Apple’ın başı kısa bir süre önce indirmeye sunduğu iOS 9.3 güncellemesiyle epey dertli. Eski iPhone ve iPad’lerde bir takım sorunlar yaşatan iOS 9.3’te bir hata daha ortaya çıktı. Apple’ın Destek forumları üzerinden aktarılan şikayette de iletildiği üzere güncellemenin özellikle internet tarayıcılarında linklere tıklanması durumunda bir takım hatalar oluşturuyor.

Linklere tıklanınca zaman zaman yaşanan donma probleminin Safari tarayıcısı haricinde Chrome ve diğer tarayıcılarda da yaşandığı belirtiliyor. iPhone 6s kullanıcılarının WhatsApp‘tan gelen link paylaşımlarını açamadığı; Twitter, Mail ve diğer uygulamalarda da linklere tıklanmasıyla uygulamalarda kilitlenme sorunu oluşturduğu dile getiriliyor. Apple yaşanan bu sorun üzerine bir açıklama yaptı. Yaşanan sorunların farkında olduklarını belirten Apple, kısa bir süre içerisinde yeni bir güncellemeyle bu sorunu çözeceklerini dile getirdi. iOS 9.3.1 güncellemesini doğrulayan Apple’ın bu güncellemeyi en kısa süre içerisinde yayınlayacağını umuyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 9.3’teki sorunların ardı arkası kesilmiyor” için 2 cevap

  1. orkun dedi ki:

    ayarlar>safari>gelişmiş>javascripti kapatın şimdilik geçici çözüm bu…

  2. Koray Küpe dedi ki:

    Bu sorunu yaşıyordum. Apple destek yazılımımı yüklerken bir sorun oluştuğunu söyledi (tanılara bakarak). iTunes üzerinden fabrika ayarlarına dönmemi önerdi. Yaptım, şu an sorunum düzeldi.