reklamı kapat

POPÜLER

iPad 2: Daha ince, daha hafif, daha hızlı

Pek çok teknoloji meraklısının beklediği gün geldi ve sağlığı konusunda yapılan tüm dedikodulara rağmen Steve Jobs yeniden sahneye çıktı. iPad 2 kameralarını ve arka yüzünde yeni ızgara görünümüyle ön plana çıkan hoparlörünü saymazsak birinci nesil iPad ile benzer bir dış görünüme sahip. Tasarımda ilk göze çarpan nokta, iPad 2’nin iPad’e göre yüzde 33 daha ince ve yüzde 15 daha hafi f olması. iPad’in inceliği 13.4 mm iken, iPad 2’nin inceliği yalnızca 8.8 mm. Yani iPhone 4’ten bile daha ince. Ağırlığı ise 601 gram. iPad 2’nin tasarımıyla alakalı bir diğer önemli detay ise renk seçenekleri. iPad 2’de siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Beyaz renkli iPad 2’yi, giderek efsaneleşen beyaz iPhone 4 gibi uzunca bir süre beklemeyeceğimizi umalım. iPad 2’nin ince kasası üzerinde 30-pin bağlantısı, 3.5mm’lik kulaklık girişi ve dahili mikrofon da bulunuyor. Wi-Fi+3G destekli modelde Micro-SIM kart yuvası da mevcut.iPad 2
Yüzde 33 daha ince
iPad 2, iPad’e göre yüzde 33 daha ince ve yüzde 15 daha hafi f. iPad’den farklı olarak iPad 2 siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

iPad 2
Çift çekirdekli A5 işlemci
Yüksek performans vadeden çift çekirdekli Apple A5 işlemci, birinci nesil iPad’lerde kullanılan A4 işlemciye göre 2 kat daha hızlı.

iPad 2
Video görüşme
iPad 2 üzerinde biri ön diğeri arka yüzde iki kamera yer alıyor. Kameralarla birlikteiPad 2’de video görüşmeler için FaceTime uygulamasına da yer verilmiş.

iPad 2
HDMI ile televizyona bağlantı
Dijital AV adaptörü sayesinde iPad ekranındaki tüm ses ve görüntüleri HDMI üzerinden televizyona aktarmak mümkün. Bağlantı kurulduğunda iPad şarj da olabiliyor.

iPad 2
iPad Smart Cover
Smart Cover bir kılıftan çok, akıllı bir kapak. Hatta çok üstün zekalı bir kapak. Yan yüzeyleri olmayan yeni tasarımın ince kenarına mıknatıslar yardımıyla tam olarak oturan kapak dört adet dikey bölümden oluşuyor. Yalnızca ekranın yüzeyini kaplayan bu kapağı ucundan hafi fçe kaldırdığınızda iPad’iniz anında açılıyor. Kapağı tamamen kapattığınızda ise iPad anında uyku moduna geçiyor.

iPad 2
iPAD 2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ
İşlemci: 1 GHz çift çekirdekli Apple A5
Ekran: 9.7 inç LED arka aydınlatmalı IPS, muti-touch 132 ppi, 1024×768 piksek çözünürlük
Dahili hafıza: 16 GB, 32 GB veya 64 GB
Kamera: Arka kamera: HD video kayıt, 5x dijital zoom / Ön kamera: VGA video kayıt
Bağlantılar: Wi-Fi, Wi-Fi+3G, Bluetooth 2.1
Sensörler: Üç eksenli jiroskop (gyro), İvmeölçer, Ortam ışığı algılayıcı
Pil ömrü: 10 saat
Boyutlar: 241.2 × 185.7 × 8.8 mm
Ağırlık: 601 gram Wi-Fi modeli / 613 gram Wi-Fi + 3G modeli