reklamı kapat

POPÜLER

iPad 2: Daha ince, daha hafif, daha hızlı

Pek çok teknoloji meraklısının beklediği gün geldi ve sağlığı konusunda yapılan tüm dedikodulara rağmen Steve Jobs yeniden sahneye çıktı. iPad 2 kameralarını ve arka yüzünde yeni ızgara görünümüyle ön plana çıkan hoparlörünü saymazsak birinci nesil iPad ile benzer bir dış görünüme sahip. Tasarımda ilk göze çarpan nokta, iPad 2’nin iPad’e göre yüzde 33 daha ince ve yüzde 15 daha hafi f olması. iPad’in inceliği 13.4 mm iken, iPad 2’nin inceliği yalnızca 8.8 mm. Yani iPhone 4’ten bile daha ince. Ağırlığı ise 601 gram. iPad 2’nin tasarımıyla alakalı bir diğer önemli detay ise renk seçenekleri. iPad 2’de siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Beyaz renkli iPad 2’yi, giderek efsaneleşen beyaz iPhone 4 gibi uzunca bir süre beklemeyeceğimizi umalım. iPad 2’nin ince kasası üzerinde 30-pin bağlantısı, 3.5mm’lik kulaklık girişi ve dahili mikrofon da bulunuyor. Wi-Fi+3G destekli modelde Micro-SIM kart yuvası da mevcut.iPad 2
Yüzde 33 daha ince
iPad 2, iPad’e göre yüzde 33 daha ince ve yüzde 15 daha hafi f. iPad’den farklı olarak iPad 2 siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

iPad 2
Çift çekirdekli A5 işlemci
Yüksek performans vadeden çift çekirdekli Apple A5 işlemci, birinci nesil iPad’lerde kullanılan A4 işlemciye göre 2 kat daha hızlı.

iPad 2
Video görüşme
iPad 2 üzerinde biri ön diğeri arka yüzde iki kamera yer alıyor. Kameralarla birlikteiPad 2’de video görüşmeler için FaceTime uygulamasına da yer verilmiş.

iPad 2
HDMI ile televizyona bağlantı
Dijital AV adaptörü sayesinde iPad ekranındaki tüm ses ve görüntüleri HDMI üzerinden televizyona aktarmak mümkün. Bağlantı kurulduğunda iPad şarj da olabiliyor.

iPad 2
iPad Smart Cover
Smart Cover bir kılıftan çok, akıllı bir kapak. Hatta çok üstün zekalı bir kapak. Yan yüzeyleri olmayan yeni tasarımın ince kenarına mıknatıslar yardımıyla tam olarak oturan kapak dört adet dikey bölümden oluşuyor. Yalnızca ekranın yüzeyini kaplayan bu kapağı ucundan hafi fçe kaldırdığınızda iPad’iniz anında açılıyor. Kapağı tamamen kapattığınızda ise iPad anında uyku moduna geçiyor.

iPad 2
iPAD 2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ
İşlemci: 1 GHz çift çekirdekli Apple A5
Ekran: 9.7 inç LED arka aydınlatmalı IPS, muti-touch 132 ppi, 1024×768 piksek çözünürlük
Dahili hafıza: 16 GB, 32 GB veya 64 GB
Kamera: Arka kamera: HD video kayıt, 5x dijital zoom / Ön kamera: VGA video kayıt
Bağlantılar: Wi-Fi, Wi-Fi+3G, Bluetooth 2.1
Sensörler: Üç eksenli jiroskop (gyro), İvmeölçer, Ortam ışığı algılayıcı
Pil ömrü: 10 saat
Boyutlar: 241.2 × 185.7 × 8.8 mm
Ağırlık: 601 gram Wi-Fi modeli / 613 gram Wi-Fi + 3G modeli

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPad 2: Daha ince, daha hafif, daha hızlı” için 11 cevap

 1. bora.alper dedi ki:

  İnatla microUSB çıkışı koymuyorlar. Aslına bakılırsa, iPad 2 hâla iş amaçlı kullanılacak bir tablet değil.

 2. Ozan Karakoç dedi ki:

  Apple; App Store sayesinde, telefon konusunda olduğu gibi, tablet konusunda da yarışa galip başladı. iPad 2 için retina ekranı, USB girişini, SD kart desteğini ve bunun gibi birçok yeniliği bekledik, ancak basit güncellemelerle karşımıza çıktığını gördük. Yine de liderliği elinden bırakması olası değil, çünkü tam 65.000 uygulamalık dev bir kaynağı var. Üstelik piyasaya sürüleli 1 sene bile olmadığı halde.

  Bu şartlarda bir firmanın, telefon veya tablet konusunda Apple ile yarışabilmesi için ürün değil devrim yapması gerekiyor.

 3. Fehmi dedi ki:

  Ozan Karakoç’a katılıyorum.Çok haklı.

 4. Ahmet dedi ki:

  Acaba smart cover sadece iPad 2 için mi ? Eğer iPad 1 e de oluyorsa almak istiyorumda.

 5. MURAT dedi ki:

  ahmet bey smart cover sadece ipad 2 için uyumlu ….

 6. MURAT dedi ki:

  ipad 2- 3g Mikro Sim Kart giriş yeri nerede ben bulamadım ….??

 7. Volkan YILMAZ dedi ki:

  SIM kart yuvasının yeri sol yan yüzde üst kısımda. Fotoğrafı aşağıda yer alıyor.

 8. BORA GÖNEN dedi ki:

  İngiltereden 1 hafta evvel apple stordan ıpad2 aldım.Bu akşam hdmı kablo ile tv bağladım ancak görüntü alamadım.daha sonra ıpad açılmadı.şarja taktım olmadı sim kartı çıkardım taktım olmadı bu yazımı okuyan vebu işten anlayan arkadaşların ne olmuş olacagı ve ne yapmam gerektiği hakkında yol göstermesini beklliyorum teşekkürler

 9. Sergen Çetin dedi ki:

  benim ıpad 2 im nedense wifi cekim alanı çok az ve kötü ama çok hızlı bir tablet

 10. Sergen Çetin dedi ki:

  acaba her ıpad 2 ye hat takılabliyor mu?

 11. Anonymous dedi ki:

  wifi+3g modellerine takılıyor dıştan bakıldığında üst tarafta siyah anteni olan modeller 3g li