reklamı kapat

POPÜLER

iPad 2’nin camını kırmak pek kolay değil [Video]

iPad 2’nin ekranını koruyan cam iPad’e göre yüzde 27 daha ince. Böyle olduğu için de ondan daha dayanıksız olduğu akla geliyor ama durum hiç de öyle değil. Haberin devamındaki videoyu izlerseniz iPad 2’nin ne kadar sağlam bir cama sahip olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Lütfen kendi evinizde denemeyiniz!

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPad 2’nin camını kırmak pek kolay değil [Video]” için 6 cevap

 1. ilkay dedi ki:

  gördüğüm en saçma test. normal bir cd bile o dayanıklılık testinden rahatça geçer. bu sitenin kalitesine uymamış haber.

 2. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Bir yanlış anlaşılma var sanırım. Haberde de vurgulandığı üzere üzerinde deneme yapılan iPad 2’nin özel camı. Normal şartlar altında sıradan bir cam ekran üzerinde böylesi bir dayanıklılık deneme yapmak takdir edersiniz ki imkansız. O nedenle yapılanlar haber değeri taşıyor. Verdiğiniz CD örneğinde ise kullanılan malzeme plastik.

 3. ilkay dedi ki:

  siz galiba test dediğiniz şeyin ne kadar amatörce yapıldığını göremiyorsunuz, video resmen youtube’a atılan çocukça videolardan biri. Siz de sanırım editörlerden birisiniz ya da doğrudan haberi yapan kişi sizsiniz. Adam elle kırma testi yapıyor aynı şekilde bir cdye de elle güç uyguladığınızda kırmakta zorlanıyor insan basit teste basit örnek buldum ben de. ben yine tekrarlıyayım siteye yakışmamış böyle uyduruk bir haber.

 4. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Haberi yapan kişi ben değilim ama haberin niteliği hakkındaki kişisel yorumlarınıza saygı gösteriyorum.

 5. Kamil Sönmez dedi ki:

  Bence de haber ve konusu olan video saçma.

  Sonuç olarak burada sadace iPad2 camı denen bir nesne kullanılmış. Ama bu herhalde iPad2’den bağımsız halde kullanılmayacak!

  Asıl incelenmesi gereken iPad2 üzerindeki performansı ve dayanıklılığı.

  Bu malzemenin iPad2 üzerindeyken cihaza nasıl bir koruma sağladığı daha alakadar. Ekrana hasarı ne oranda etkiler, cihazın dayanıklığına nasıl katkı sağlar bunlara bakmak ve cihazı bir bütün olarak düşünerek, cihaz üzerinde dayanıklılık denenmesi yapılması lazım.

 6. Cenk dedi ki:

  Bak bak nasıl b.. Atiyorlar hemen 🙂
  O cam katlansa yaranamazsin neden, çünkü malzeme bilgisi yok arkadaşların (muh 2. Sınıf dersi) veya Apple lari yok. Kullananları da sevmezler falan 🙂
  Konuya donelim, esneklik darbe dayanimini kafadan etkiler. Bunun testi de Videonun başındakine benzer sekilde, paralel numune ortasine basınç uygulayarak yapılır. Bu size standart dahilinde bir birim verir. Bu birimlere gercek şartlarda ulaşmak çok zor ise, malzemenin kullanım yerine göre el ayak kullanmak da nicel olmasa da gayet bir testtir.
  Test denince illa lazerle falan mı yapılıyor sanıyorsunuz nedir.
  Bı de birakinbu anti Apple tavırları, sıkın dişinizi alın bı tane rahatlayın bitsin..