reklamı kapat

POPÜLER

iPad

iPad Pro hakkında yeni iddialar ortaya çıktı

Apple’ın yarın Türkiye saati 20:00’da başlayacak etkinlikte dev ekranlı iPad Pro’yu tanıtma ihtimali oldukça yüksek. Uzun zamandır dedikodusu yapılan tablet hakkında 9to5Mac tabletle ilgili yeni paylaşımlar yaptı.

Aktarılan bilgiye bilgiye göre 12,9 inç ekranla birlikte gelmesi beklenen iPad Pro’nun baz modeli 64 GB’lık dahili hafızaya sahip olacak. 128 GB’lık model ise daha yüksek kapasiteye ihtiyaç duyanlar için satışa sunulacak. iOS 9.1 işletim sistemiyle birlikte geleceği konuşulan tabletin altın, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip olacağı ifade ediliyor. iPad Air ve iPad mini modellerinde olduğu gibi iPad Pro’nun da LTE bağlantılı versiyonunun yer alacağı dile getiriliyor. Tablette kullanılacağı söylenen işlemci ise A9X. iPad Air 2’de A8X işlemcisinin yer aldığını hatırlatmakta yarar var. Dev ekranda kullanıcıların iki farklı uygulamalayı açabileceği (iPad Air 2’de de var) söyleniyor. Apple tarafından tasarlanan klavyenin ve Force Touch destekli stylus’un ise tabletten ayrı olarak satılacağı konuşuluyor. Ekim ayında ön siparişe sunulacağı iddia edilen tabletin kasım ayında 1.000 dolardan (sadece tablet fiyatı) satışa sunulması bekleniyor.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPad Pro hakkında yeni iddialar ortaya çıktı” için 4 cevap

 1. Özgür dedi ki:

  Zaten yarın izlicez herşeyi, ne diye böyle iddialar çıkarıyorlar anlamıyorum.

 2. Engin C. dedi ki:

  “” Dev ekranda kullanıcıların iki farklı uygulamalayı açabileceği (iPad Air 2’de de var) söyleniyor.”” Yahu bu nasıl bir makaledir arkadaş?

  Siz bilmiyorsunuz sanki bunun iPad Air 2’nin değil, işletim sisteminin bir özelliği olduğunu dolayısı ile iOS9 ile geleceği kesin görülen bir modelden bahsederken nasıl böyle bir cümle yazabiliyorsunuz?Bitirdikten sonra kısa geldi de sonradan cümle mi eklediniz?

 3. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Yan yana iki ayrı uygulamayı açmayı sağlayan “Split View” özelliğini şu an sadece iPad Air 2 destekliyor.

  Resmi Apple kaynağı:
  https://developer.apple.com/library/prerelease/ios/documentation/WindowsViews/Conceptual/AdoptingMultitaskingOniPad/index.html

 4. Aradakalan dedi ki:

  Bunu da zaten 2GB RAM’a borçludur. Çünkü 2GB RAM’li ilk iPad(iPad Pro Hariç :D)