reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 ile depolama kapasitesi ikiye katlanıyor

iPhone 13 ailesiyle birlikte depolama alanı ikiye katlanıyor. Bilindiği üzere iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde Apple, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama kapasitelerini sunmuştu. Şirketin yeni modellerde depolama kapasitesini 1 TB’a çıkaracağı belirtiliyor.

Özellikle 4K çözünürlükte video kaydeden ve telefonlarında çok sayıda fotoğraf saklayan kullanıcılar bu haber dikkat çekeceğe benziyor. Pek tabii bu depolama kapasitesini sadece Pro modellerinde görmeyi umuyoruz. 11 inçlik ve 12,9 inçlik iPad Pro’larda 1 TB’lık depolama kapasitesi kullanıcılara sunuluyor. Samsung‘un da iki yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy S10 Plus‘ta 1 TB’lık depolama seçeceğini kullanıcılara sunduğunu hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 nm üretim süreciyle üretilen A15 Bionic işlemcisinin bu desteği sağlayacak güçte olacağı ifade ediliyor. Samsung telefonlarda kullanılan portre video özelliğinin iPhone 13 Pro modellerine de geleceği konuşuluyor. 120 Hz desteği sayesinde yeni modellerdeki ekranın çok daha akıcı olacağını söylemek mümkün. Bu özelliğin Pro ailesine özel olması bekleniyor.

iPhone 13 ailesi ne zaman satışa sunulacak?

Daha ince ekran çentiğinin yeni modellerin eylül ayında tanıtılacağı konuşuluyor. Yeni modellerin Türkiye’de ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulacağı ifade ediliyor. iPhone 13 ailesinin satış fiyatları henüz netlik kazanmasa da bir önceki modelle benzer olması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel konsept çalışmaya aittir

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın