reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5c’nin üretimi durdurulabilir

Piyasaya sürülene kadar “ucuz iPhone” olarak lanse edilen ancak raflardaki yerini aldığında pek de ucuz bir fiyat etiketine sahip olmayan iPhone 5c’nin sonu gelmiş olabilir.

Açıklanan ilk rakamlarda bekleneni veremediği ortaya çıkan ve sonra da çok fazla ön planda tutulmayan iPhone 5c’nin üretiminin önümüzdeki yıl biteceği iddia ediliyor. Bilindiği üzere iPhone 5c, donanımsal olarak iPhone 5 ile aynı olması nedeniyle çıkışıyla birlikte iPhone 5’in üretimi sona ermişti. MacRumours‘un iddiasına göre önümüzdeki sene çıkacak yeni bir modelle birlikte bu sefer iPhone 5c’nin yerine başka bir cihaz gelebilir. Ayrıca 2015 yılında üretiminin sona ermesi beklenen tek cihaz iPhone 5c değil. iPhone 4s’in de önümüzdeki yıl içerisinde üretimine son verileceği de iddialar arasında.

iPhone 5c’nin beyaz, sarı, mavi, pembe ve yeşil olmak üzere 5 farklı renk seçeneği bulunuyor. SIM kilitsiz 8 GB versiyonu 450 dolara satın alınabiliyor. Peki siz iPhone 5c hakkındaki bu iddia ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 5c’nin üretimi durdurulabilir” için 3 cevap

 1. Gereksiz dedi ki:

  Tamamen gereksiz

 2. merhabacanim dedi ki:

  “Bekleneni vermediği”ymiş 😀
  iPhone 5C’nin asıl üretilme amacı iPhone 5’i daha çok satmaktı zaten.

  İnsanların iPhone 5C’nin güya ucuz olan fiyatını gördükten sonra 200 lira daha koyup dandik iPhone 5C yerine normal iPhone 5 almayı tercih etmelerini istediler. Amaçlarına ulaştılar ve ürün de ömrünü tamamlamış oldu.

 3. mehmet dedi ki:

  Bu fanları anlamıyorum aynı marka içinde model fanı bile olan var ben 5c kullanıyorum mavi bilerek isteyerek aldım harika cihaz çoooook uzun süredir sanat vetasarım işleri yapıyorum tasarlanmış en harika cihaz ben ve cevremce apple zarar ettik satmadı vb. hiçbir açıklaması yok uydurma haberler dışında veya söylenti haline getirmeler dışında hatta 6c çıksın 6c alacağım mavi gene o kadar memnunum