reklamı kapat

POPÜLER

GoPro kendi drone’unu üretecek

The Wall Street Journal’ın haberine göre ünlü aksiyon kamera üreticisi GoPro, insansız hava aracı pazarına giriş yapabilir. Firmaya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre çok rotorlu helikopter geliştirmeye başlayan GoPro’nun amacı, donanım elini güçlendirerek artan rekabete ayak uydurmak.

Yayınlanan son rapora bakılırsa kendi drone’larını üretmek için kolları sıvayan GoPro, önümüzdeki yıl içerisinde üzerinde yine kendi kameralarının yer aldığı, 500 ile 1000 dolar fiyat aralığındaki insansız hava araçlarıyla karşımıza çıkabilir. Bunun için orijinal dizayn imalatçılarıyla anlaşması düşünülen GoPro’nun böylelikle işletme kurulum maliyetlerini hafifletmesi bekleniyor.

Günümüzde GoPro kameralarının farklı markalardaki birçok drone’da kullanıldığını dile getiren uzmanlar, Sony ve Polaroid gibi dünya devi şirketlerin alternatif aksiyon kameraları üretmesinin GoPro’yu tekellikten çıkararak yeni bir pazara yönlendirdiğini ifade ediyor. Donanım konusunda sadece kameralarla sınırlı kalmayarak yelpazesini genişletmek isteyen firma, böylelikle artan rekabetçi ortama da ayak uydurmayı hedefliyor. Bakalım GoPro’nun muhtemel yatırımları tüketiciler açısından ne gibi sonuçlar doğuracak?