reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 maketi, Samsung Galaxy S5 ve HTC One M (M8) karşı karşıya [Video]

iPhone 6’nın bu yıl piyasaya çıkan Samsung Galaxy S5 ve HTC One (M8) karşısında nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz? 9to5Mac, iPhone 6’yı sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar için iPhone 6’yı masaya yatırdı ve iPhone 6’nın maketi olduğu iddia edilen telefonun diğer telefonlarla olan karşılaştırma videosunu yayınladı. Daha önce yayınlanan fotoğraflardaki gibi karşımıza çıkan telefonun tasarım olarak bu yılki amiral gemisi telefonlara benzediği görülüyor.


HTC One (M8) ile iPhone 6 bir araya geldiğinde tasarımsal açıdan birbirlerinin kuzeni veya kardeşi olarak düşünülebilir. Tabii ki şu an için Apple’ın bu tasarımı kullanıp kullanmayacağı belli olmasa da iddialar şirketin iPhone 6’nın bu şekilde piyasaya sürüleceğini söylüyor. 4,7 inç ekran (kavisli olma ihtimali var), ince gövde, yuvarlatılmış köşelerle birlikte geleceği konuşulan telefonun daha önceki iddialardaki gibi güç tuşunun sağ tarafta bulunması ise videoda dikkat çeken bir ayrıntı.


Apple’ın uzun yıllardır üst kısımda kullandığı güç tuşunu sağ tarafa alacağı iddiası bize pek inandırıcı gelmedi ancak yine de böyle bir olasılık var. Üç telefonun, boyut ve kalınlık açısından karşılaştırıldığında birbirlerine yakın olduğu da görülebiliyor. Apple’ın 4,7 inçlik iPhone 6 haricinde 5,5/5,6 inçlik iPhone 6 hazırlığı için de olduğu da bir süredir dile getiriliyor. Kısa bir süre önce  4,7 inçlik modelin ağustosta, 5,5/5,6 inçlik modelin ise eylülde piyasaya sürülebileceği iddia edilmişti. iPhone 6’nın bu yılın eylül ayında görücüye çıkması bekleniyor.

VİDEO

YouTube’a giriş için Google Chrome’da ZenMate eklentisi veya Hotspot Shield/VPN Express/TunnelBear gibi VPN uygulamaları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR