reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 Plus ile aynı boyuta sahip mini bilgisayar

07 Mayıs 2015

Teknoloji geliştikçe bilgisayarlar da daha küçük formlarda kullanılabilir hale gelmeye başladı. Öyle ki, bir bilgisayarı cebimizde gezdirmemiz bile mümkün. Cloudsto’nun geliştirdiği Cloudsto x86 isimli mini bilgisayar ise küçük olmasının yanı sıra içerisinde barındırdığı 3.000 mAh kapasiteli pil ile diğer cihazların şarj olmasını sağlıyor.

Intel Atom Z3735F işlemciyle birlikte gelen bilgisayarın hemen hemen bir iPhone 6 Plus ile aynı boyutta olduğu dile getiriliyor. 2 GB RAM‘in yer aldığı cihazda 32 GB depolama alanının bulunduğu belirtiliyor. Cloudsto x86′nın bağlantı seçenekleri de oldukça tatmin edici. Wi-Fi ve Bluetooth desteği sunan bilgisayarda 2 adet USB ve bir tane de micro USB girişi yer alıyor. Bunun yanı sıra ekranın bağlanabilmesi amacıyla bir de HDMI girişi bulunuyor. USB girişlerine bağlanan akıllı telefonlar buradan kolaylıkla şarj ediliyor.

Cloudsto x86’nın iki farklı versiyonu mevcut. Windows 8.1 veya Ubuntu 14.04 işletim sistemlerine sahip versiyonlardan biri tercih edilebiliyor. Yalnızca 198 dolar fiyat etiketine sahip olan bilgisayar fiyat olarak da oldukça uygun görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6 Plus ile aynı boyuta sahip mini bilgisayar” için 8 cevap

 1. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

  Bundan daha küçük bilgisayarlar var. Neredeyse iri flash bellek boyutunda diyebiliriz.

 2. Burak Ünver dedi ki:

  Onlar dandroid sürümlü dediklerin cihazlar verimsiz tamamen kullanılmıcak derecede kötü ısınınca kapanıp açılma gibi sıkıntıları var bu windows ile linux kurulabilme şansı var dediklerinle bu çok alakasız.

 3. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

  Keşke benim konuşmama da izin verseydiniz. Bahsettiğim bilgisayar Windows 8.1 kullanan CS:GO çalıştırabilecek güçte ve hiç bir eksiği olmayan bir bilgisayardır. Technopat incelemesine göre editörler çok beğendiklerini söylüyorlar gayet de kullanışlı görünüyor. Linkini de paylaşıyorum sizinle; https://www.youtube.com/watch?v=vQ1eRH23ryk

 4. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

  İnternette takındığınız tavır gerçekten çok saldırgan böyle yaparak hem kendinizi hem de karşınızdakini yıpratıyorsunuz. Merakıma yenilip diğer yorumlarınızı da okudum. Burada gerçekten birbirimizi dinleyerek çok şey öğrenebileceğimiz bir ortam var böyle şeylere hiç gerek yok. Dandik sürümler konusunda çok haklısınız piyasada mini bilgisayar adı altında rezalet şeyler satılıyor. dikkatli olmak lazım ama dediğim gibi ben Technopat’a güvenirim ve yaptıkları inceleme sonunda çok umutlu görünüyorlar.

 5. Burak Ünver dedi ki:

  Pardon dostum ben android sticklerden bahsediyosun sandım çünkü bıktım şu android sticklerden ufacık alet kasarak donarak hiç bi donanım olmadan piyasaya sürülüyor alan pişman oluyor bu yolladığınız aletide biliyorum oyun aleti değil tamamen surf için bu cs go açıcak güçte evet ama sadece açıyor oyunu oynatmıyor iyi bakarsan bundan kat kat daha iyileri var sadece hdd boyutunda.

 6. Burak Ünver dedi ki:

  insan gibi oraya pardon yazdım amacın başka birşeyse sıkıntı değil benim için gerekse saldırgan davranırım gerekse normal kişiden kişiye değişiyor davranışım mesela pardon dediğim adamın tekrardan boş boş muhabbet yapması gibi gibi böyle boş muhabbetlere gerek yok ama canın sıkılıyosa sıkıntı yok ben buradayım hani benim hayatıma benim yorumlarıma karışma gibi bi lüksün yok canım kardeşim umarım anlamışsındır.

 7. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

  Benim elimdeki en küçük Windows 8.1 kullanan bilgisayar 17 inç laptop’um olduğu için CS:GO’yu açmayı bırakın yükleyebilecek minik bir bilgisayar gördüğümde öpüp başıma koyuyorum 😀 Doğrudur, açıkçası ben de videosunu attığım bilgisayarın HDD boyunda olup daha çok performansa ve hafızaya sahip olmasını tercih ederdim. Bu şekilde ucu ucuna performans alıyorsunuz. Son yıllarda bu teknolojinin çok hızlı yayılacağını düşünenlerdenim ben de.

 8. Fırat HUY dedi ki:

  Merhaba bunun ekranını NOTE 4 ü n ekranına bağlanabilir mi acaba bağlanabiliyorsa çok iyi olur :))