reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 Plus ile aynı boyuta sahip mini bilgisayar

Teknoloji geliştikçe bilgisayarlar da daha küçük formlarda kullanılabilir hale gelmeye başladı. Öyle ki, bir bilgisayarı cebimizde gezdirmemiz bile mümkün. Cloudsto’nun geliştirdiği Cloudsto x86 isimli mini bilgisayar ise küçük olmasının yanı sıra içerisinde barındırdığı 3.000 mAh kapasiteli pil ile diğer cihazların şarj olmasını sağlıyor.

Intel Atom Z3735F işlemciyle birlikte gelen bilgisayarın hemen hemen bir iPhone 6 Plus ile aynı boyutta olduğu dile getiriliyor. 2 GB RAM‘in yer aldığı cihazda 32 GB depolama alanının bulunduğu belirtiliyor. Cloudsto x86′nın bağlantı seçenekleri de oldukça tatmin edici. Wi-Fi ve Bluetooth desteği sunan bilgisayarda 2 adet USB ve bir tane de micro USB girişi yer alıyor. Bunun yanı sıra ekranın bağlanabilmesi amacıyla bir de HDMI girişi bulunuyor. USB girişlerine bağlanan akıllı telefonlar buradan kolaylıkla şarj ediliyor.

Cloudsto x86’nın iki farklı versiyonu mevcut. Windows 8.1 veya Ubuntu 14.04 işletim sistemlerine sahip versiyonlardan biri tercih edilebiliyor. Yalnızca 198 dolar fiyat etiketine sahip olan bilgisayar fiyat olarak da oldukça uygun görünüyor.