reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 konsept

iPhone 6’nın en büyük yeniliği, yeni nesil ekranı olacak

Amazon’un Kindle Fire PDX tabletinde tercih ettiği bu ekranın Apple’a has bir yenilik veya özellikle iPhone 6’da olması bekleniyor. Görünen o ki iPhone 6, Amazon’un yaptığı hataya düşüp ekranda renk reprodüksiyonunu ön plana alarak renk skalasından feragat etmeyecek ve Fire HDX’e kıyasla çok daha geniş bir renk skalasına sahip olacak. QD ekran, çok daha canlı renkler, daha yüksek parlaklık ve daha uzun pil ömrü sağlayacak. Bu teknolojiye sahip ekranların kavisli cihazlarda da kullanılması mümkün.

QD ekranlar üzerine 300’den fazla patenti bulunan Nanosys, iPhone’un olası ekranın arkasındaki firma olabilir. En büyük yatırımcılarından biri Samsung olan firma, konuya ilişkin olarak yorum yapmaktan kaçınıyor. Ancak teknolojinin akıllı telefonlardan 85 inç büyüklüğündeki televizyonlarına kadar uygulanabileceğini söylüyor.

Haberde kullanılan görsel, konsept bir tasarıma aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6’nın en büyük yeniliği, yeni nesil ekranı olacak” için 3 cevap

  1. limitsizim dedi ki:

    ortadaki tam istediğim cihaz çıksın kesinlikle alırım tasarım veekran boyu harika

  2. barantr90 dedi ki:

    Eskiden olsa Apple kesinlikle böyle bir şey yapmaz derdim ama artık ne söylenti çıkıyorsa ürünler de aynı doğrultu da çıkıyor. Ama umarım bu kadar kötü tasarımlarla gelmez. Ortada ki model de resmen çerçeve yok en sağdakinde de “beyler hadi iconları sıkıştırıyoruz” izlenimi var resmen.

  3. Burak Yılmaz dedi ki:

    Mükemmel görünüyor. Umarım böyle bir çizgi üzerinden giderler.