reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6’nın yeni görselleri çıkıntılı kamera ve daha zarif bir görünüme işaret ediyor

Eylül ayı teknoloji dünyası için çok hareketli geçecek. IFA Fuarı’nda tanıtılacak cihazlar haricinde Apple’ın da yeni cihazlarını eylül ayında görücüye çıkarması bekleniyor. Bu arada 9 Eylül’de tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan iPhone 6’ya ait yeni görseller ortaya çıkmaya devam ediyor. Yaya888 isimli internet sitesi, iPhone 6’ya ait olduğu söylenen cihazı iPhone 5 ile karşılaştırdı ve bu görselleri kendi sayfası üzerinden paylaştı.

Daha önce internete sızan sözde görsellerde olduğu üzere daha büyük ekranın, yuvarlatılmış köşelerin ve sağ taraftaki güç tuşunun göze çarptığı görsellerde iPhone 6’nın iPhone 5s’e kıyasla daha ince olduğu görülüyor. Aynı zamanda bu görsellerde en çok dikkat eden ayrıntı, cihazın arkasındaki kameranın çıkıntılı olması. Bu da büyük ihtimalle kameranın kapasitesini daha artırmak için yapılmış bir hamle. Ayrıca cihazın arkasında ve kenarlarındaki siyah çizginin incelerek daha zarif bir hale geldiği görülüyor. iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini’de olduğu gibi 128 GB’lık depolama seçeneğinin iPhone 6’da da kullanılacağı dile getirilen bir başka söylenti.

Yaya888’e ek olarak Çinli telefon operatörü China Telecom da Weibo üzerinden iPhone 6’ya ait olduğunu iddia edilen görselin yanı sıra “Even Better.” sloganını paylaştı. Bu görselde arka kapakta 5s’tekine benzer kontrast renkler de göze çarpıyor.

Tasarım çizgisi iPhone 5s’ten farklı olması muhtemel iPhone 6, sizce yayınlanan görsellerdeki gibi mi olacak?

iphone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6