reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s’in RAM’ini Samsung üretebilir

Konu akıllı telefon satışları olduğunda karşı karşıya gelmekten geri durmayan iki teknoloji devi Samsung ve Apple, yeri geldiğinde yeni akıllı telefonlar için yapılan donanım ortaklıklarında aynı anlaşma yapmak üzere aynı masaya oturuyor. İddialara göre yine bu şekilde bir anlaşmaya imza atan Samsung, LG G4 ve iPhone 6s‘in RAM tedarikçisi olabilir.

SamMobile‘ın haberine göre Samsung, LG ve Apple ile RAM tedariği konusunda anlaşmaya varmış durumda. Buna göre yeni LG G4‘ün RAM tedariğinin tamamı Samsung tarafından üstlenilecek. Apple ise tüm RAM üretimini Samsung’a emanet etmemiş gibi görünüyor. Söylenenlere bakılırsa Apple’ın yeni iPhone modelinde kullanılacak RAM’lerin sadece yüzde 50’si Samsung fabrikalarında üretime geçecek. Geri kalan kısmının ise hangi firmalar tarafından üretileceği henüz kesinleşmiş değil.

Bu bilgiler şu anda iddia aşamasında olsa da Apple ve Samsung’un akıllı telefon bileşenlerinde ortaklığa gitmesinin yeni bir şey olmadığını söylememiz gerekiyor. Öte yandan henüz Apple veya Samsung’dan resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

İLGİLİ HABERLER